Sport

  Człuchów: W weekend mistrzostwa Europy w motocrossie

  Człuchów: W weekend mistrzostwa Europy w motocrossie

  Krzysztof Niekrasz

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Maciej Zdunek w akcji.

  Maciej Zdunek w akcji. ©Fot. Archiwum klubowe

  Po raz drugi kibice zobaczą na człuchowskim torze najlepszych motocrossowców Starego Kontynentu.
  Maciej Zdunek w akcji.

  Maciej Zdunek w akcji. ©Fot. Archiwum klubowe

  Program imprezy

  Program imprezy


  Sobota (19 lipca): godz. 10.30 - trening klasy open, godz. 11.30 - trening klasy 125 ccm junior, godz. 15.30 - kwalifikacje open, godz. 16.10 - kwalifikacje 125 ccm junior.

  Niedziela (20 lipca): godz. 12.50 - uroczyste otwarcie ME, godz. 13.10 - pierwszy bieg w klasie open, godz. 14.10 pierwszy bieg w klasie 125 ccm, godz. 15.10 - drugi bieg w klasie open, godz. 16.10 - drugi bieg w klasie 125 cm.

  Sponsorzy: człuchowskich zawodów: Poltarex, Windex, Pol-Dróg Grupa Kapitałowa, Instal.  Tym razem ścigać się będą w dwóch klasach (open i 125 ccm junior). Zawody zaplanowane są od 19 do 20 lipca.

  Rywalizować będzie prawie osiemdziesięciu zawodników. Pojawią się reprezentanci Estonii, Czech, Ukrainy, Białorusi, Danii, Rosji, Słowenii, Holandii, Szwecji i Hiszpanii. Polacy nie są wymieniani w gronie faworytów, ale ich ambicją jest nawiązanie walki z europejską czołówką.

  Na człuchowskim torze przy ul. Kamiennej (o długości 1850 metrów) będzie można obejrzeć wspaniałe motocykle:Suzuki, Kawasaki, Yamaha, Honda, KTM.

  Rozmowa z Maciejem Zdunkiem, zawodnikiem Auto-Moto Klubu Poltarex Człuchów, wielokrotnym mistrzem Polski w motocrossie.

  - Zakładał pan, że w 2008 roku będzie medal mistrzostw Europy. Cel był ambitny, ale w tej chwili nie realny. Dlaczego?

  - Faktycznie miałem taki plan. Jednak życie okazało się przewrotne. W maju tego roku doznałem kontuzji. Złamałem obydwie ręce. To mnie wyłączyło z treningów i startów. Tym samym o medalu muszę już zapomnieć, a tegoroczny sezon mogę praktycznie spisać na straty.

  - Jak pan ocenia swój stan zdrowia?

  - Z dnia na dzień czuję się coraz lepiej. Wszystko jest na dobrej drodze. Lewa ręka jest już w osiemdziesięciu procentach sprawna. Gorzej jest z prawą. Na tej ręce mam jeszcze stabilizator.

  - Kiedy zamierza pan wznowić treningi?

  - Nie będzie to tak szybko. Po operacjach, które przeszedłem, mam trzymiesięczną rehabilitację. Według lekarskich przewidywań jazdę na motocyklu mogę wznowić najszybciej we wrześniu lub na początku października.
  - Pewnie w głębi serca boli pana fakt, że sympatycy motocrossu w Człuchowie nie zobaczą swojego ulubieńca w rywalizacji z europejską czołówką.

  - Jestem tym mocno przygnębiony, bo do sezonu byłem znakomicie przygotowany. Ten rok okazał się pechowy. Właśnie na swoim torze chciałem zdobyć maksymalną liczbę punktów. W obecnej sytuacji zamienię się z roli zawodnika w kibica i będę ściskał kciuki za powodzenie naszych reprezentantów. Chyba to niewiele jednak mi pomoże. Zawodnicy znad Wisły nie będą mieli łatwego zadania.

  - Kogo uznaje pan za faworyta w klasie open?

  - W rewelacyjnej formie jest kadrowicz z Czech Bartos. Szyki mogą mu pokrzyżować Ukraińcy: Morozow i Paszynski.

  Chłopcy z Człuchowa

  Trzech reprezentantów Auto-Moto Klubu Poltarex Człuchów wystąpi w sobotnio-niedzielnych rundach mistrzostw Europy.

  Klasa 125 junior: Łukasz Bembenik, rocznik 1989, aktualnie lideruje w Polsce. Jest niezwykle odporny na stres na torze. Podczas ME jeździć będzie z numerem 45.

  Sebastian Knoff, rocznik 1990. Motocross uprawia od 2002 roku. Obiecujący zawodnik, który lubi szarżować na torze. Jego numer to 147.

  Klasa open: Arkadiusz Mańk, rocznik 1983.
  Jego pierwszym klubem
  był Dynamic Warszawa. Jeździ od 2001 roku. Drugi sezon reprezentować będzie Człuchów. Wylosował numer 12.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl

  Wideo sportowe

  Zdjęcia sportowe