Mistrzostwa Polski w siatkówce na plaży w Łebie

Głos Pomorza

Aktualizacja:

Najlepsi zawodnicy tuż po dekoracji.

Najlepsi zawodnicy tuż po dekoracji. ©Fot. Archiwum organizatora

Para Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek wygrała w Łebie trzeci turniej eliminacyjny mistrzostw Polski w plażowej siatkówce.

Gdzie teraz?

Impreza w Łebie to już trzeci turniej w XV już cyklu Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn. Kolejne spotkania odbywają się co tydzień w popularnych kurortach. W najbliższy weekend w Ustce, potem w Ustroniu Morskim i na końcu finał w Sopocie.

Do Łeby na eliminacje przyjechało 29 par. Rozegrały między sobą 21 meczów, aby wyłonić 8 najlepszych zespołów. Wtedy odpadli kadrowicze Nikodem Kałucki i Marcin Golonka. Nie powiodło się także duetowi Marcin Nowak, Radosław Bałabański (Nowak jest brązowym medalistą z ubiegłego roku).

Zwycięzcami całych łebskich zawodów zostali Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek, aktualnie piąta para mistrzostw Europy sprzed dwóch tygodni z Hamburga (to najlepszy wynik w historii startów Polaków w siatkówce plażowej).

Drugie miejsce zajęli Dominik Witczak i Damian Lisiecki (Lisiecki to wielokrotny mistrz Polski, teraz gra swój jedenasty sezon na plaży. Witczak to wielokrotny młodzieżowy reprezentant kraju, mistrz Polski 2006).

Drugie miejsce zajęli także tydzień temu w Świnoujściu. Trzecią pozycję wywalczyli Kamil Łyczko i Adam Łukasik. To także powtórka wyniku sprzed tygodnia.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.