AZS Koszalin - Energa Czarni Słupsk 75:89 (zdjęcia)

res
AZS Koszalin - Energa Czarni Słupsk
AZS Koszalin - Energa Czarni Słupsk Łukasz Capar
Energa Czarni wygrała w Koszalinie, teraz czas na Toruń.

Koszykarze ze Słupska w ostatnim meczu rundy zasadniczej łatwo pokonali w Koszalinie AZS 89:75. Po wysokim prowadzeniu w pierwszej połowie (złożyło się na to panowanie na tablicach, dobra skuteczność spod kosza i z dystansu, twarda, agresywna obrona i szalejący w ataku Harper m.in. 5/5 za 3), w drugiej słupszczanie najedli się strachu.

Wyglądało, jakby Czarne Pantery zapomniały wyjść z szatni na parkiet. AZS zagrał szybko, był bardzo skuteczny i narzucił gościom swoją wersje streetballa. Akademicy w czwartej kwarcie po kolejnej trójce Gliddona zredukowali przeszło 30- punktowe prowadzenie do 9 pkt.

Czasy brane przez trenera EC Donaldasa Kairysa wreszcie jednak poskutkowały. Słupszczanie kilkoma dograniami pod kosz i szczęśliwą trójką Jacksona pomogli sobie wyjść na dwucyfrowe prowadzenie i znów kontrolowali spotkanie. W słupskim składzie zabrakło centra Cheikha Mbodjego, który na ostatnim przedmeczowym treningu boleśnie potłukł sobie pośladek. W ostatniej kwarcie z boiska zszedł kuśtykający Cesnauskis. Wrócił za to szybciej niż zapowiadano Kacper Borowski, ale w Koszalinie dawał się łatwo mijać w defensywie przez akademików.

- Chciałbym zapomnieć o trzeciej kwarcie - podsumowywał mecz Kairys.
Energa Czarni zajęła piąte miejsce na koniec rundy zasadniczej. W ćwierćfinałach play off trafiła na Polski Cukier Toruń. Dwa pierwsze mecze odbędą się w Toruniu w czwartek (godz. 20) i sobotę (godz. 19). Pierwsze spotkanie w Słupsku 3 maja.
W innych meczach play off zagrają: Stelmet Zielona Góra - Asseco Gdynia, Rosa Radom - Polfarmex Kutno , Anwil Włocławek - Wilki Morskie Szczecin.

AZS - Energa Czarni 75:89 (19:27, 10:32, 32:13, 14:17).
AZS: Śpica 0, Nowakowski 6 (2), Gliddon 15 (5), Dąbrowski 2, Wadowski 0, Witliński 0, Pechacek 18 (1), Łukasiak 6, Walton 17, Mielczarek 11 (1).
Energa Czarni: Blassingame 7 (1), Harper 27 (5), Campbell 12 (1), Jackson 17 (1), Seweryn 2, Borowski 2, Cesnauskis 6 (2), Surmacz 16 (2).