Drugie miejsce Czarnych Yaankees w Gryfinie

Po zwycięstwie w Pomorskiej Lidze Koszykówki, Czarni Yankees Słupsk (r. 2003) wzięli udział w turnieju Gryfino Cup i zdobyli srebrne medale.

Czarni przeszli przez fazę grupową jak burza pokonując najpierw Basket Gorzów Wielkopolski 52:35, następnie zagrali bardzo dramatyczny mecz z drużyną Sudety Jelenia Góra wygrywając 56:50 chociaż w drugiej kwarcie przegrywaliśmy 16 punktami. Ostatni mecz grupowy to potyczka z City Basket Berlin i gładkie zwycięstwo 60:26.

W półfinale trafili na bardzo silną drużynę gospodarzy: Szczecin Wilki Morskie i po zaciętej walce znów wygrana 50:38 i awans do wielkiego finału.

W finale w obecności kilkuset kibiców Czarni grali z Basket Team Opalenica.

Do przerwy schodzili z jednopunktową przewagą 33:32. Niestety druga odsłona to szybka gra w kontrataku zawodników z Opalenicy i mimo heroicznej walki do ostatnich sekund, ostatecznie Czarni ulegli Basketowi 59:65.

Chłopcy odebrali puchar za II miejsce oraz srebrne medale. Organizatorzy przyznali również wyróżnienia indywidualne: Bartosz Olechnowicz (pierwsza piątka turnieju) oraz Cezary Jankowski MVP drużyny Czarnych, Cezary odebrał również nagrody za wygrane w konkursach indywidualnych: konkurs rzutów za 3 punkty oraz skills challenge.

Czarni Yankees grali w składzie: Cezary Jankowski (kpt.), Bartosz Olechnowicz, Mateusz Paszkowski, Patryk Wasiura, Adrian Kurzawa, Maciej Suwała, Pablo Sobański, Mateusz Zach, Maciej Demczyna, Błażej Stenka, Michał Chaciński, Eryk Świtalski, Igor Adamski. Trenerem jest Robert Kozłowicz.