Energa Czarni Słupsk - Polski Cukier Toruń 81:79 [wideo, zdjęcia]

red.
Wiele emocje, świetny mecz, błyskotliwa końcówka z wygraną Czarnych. Zespół ze Słupska pokonał w sobotę w hali Gryfia Polski Cukier Toruń 81:79.

Zaczęło się dla Czarnych doskonale. Od szokującego prowadzenia gospodarzy 16:1. Byli nieustępliwi w obronie, a w ataku wyrafinowanie skuteczni. Imponowali Marcus Ginyard i David Kravish.

W II kwarcie gra się wyrównała, czemu nie należy się dziwić, bo Polski Cukier Toruń to czołowa drużyna ligi. Do przerwy odrobili większość strat. W III kwarcie bezbłędny był rozgrywający PTC Obie Trotter, pewność w ataku dołożył Łukasz Wiśniewski i torunianie objęli przed ostatnią kwartą prowadzenie 61:60. Wyrównany mecz dostarczył kibicom niebywały emocji. Ostatnie minuty kibice oglądali na stojąco.

Efektowny alley oop Marcusa i Davida

Wynik oscylował wokół remisu, jednak świetny jak zwykle Chavaughn Lewis (23 pkt, 9 zbiórek, 4 asysty) popełnił w końcówce kilka błędów. Mimo że na linii rzutów wolnych niezawodny był Kravish na sekundy przed końcem, w ogromnym zamieszaniu, kiedy goście prowadzili 79:78, na 3 sekundy przed końcem piłka trafiła do Anthony Goodsa, a ten, jak rutyniarz trafił z 8 metrów za trzy punkty.

- Zabrakło nam szczęścia - powiedział po meczu trener PCT Jacek Winnicki. - Nie tak miała być rozegrana ostatnia akcja, ale jest wynik więc nie ma o czym mówić. Zresztą on takie rzeczy trafia na treningach. To są jego rzuty - powiedział po meczu trener Czarnych Robert Stelmahers.

A Goods skomentował krótko: "Chciałem mieć piłkę w ostanie akcji".