Energa Czarni Słupsk - Start Lublin 89:58 [zdjęcia, wideo]

red.
Energa Czarni Słupsk - Start Lublin.
Energa Czarni Słupsk - Start Lublin. Łukasz Capar
Energa Czarni Słupsk wygrała w hali Gryfia ze Startem Lublin 89:58.

Początek meczu ze MKS Startem Lublin był wyśmienity dla gospodarzy. Zanim goście dobrze się rozbiegali przegrywali 0:11. Czarni grali dokładnie w ataku, nie forsowali rzutów na siłę i jak trafiali (Surmacz, Cesnauskis) to z dobrze przygotowanych pozycji.

W obronie z kolei udawało się przeciąć podania rywali, więc ci nie mieli za wiele okazji do rzutów. Przełamali się dopiero rzutem za trzy swojego punktowego lidera Stefana Balmazovicia. W I połowie mogliśmy często oglądać indywidualne pojedynki Serba ze słupskim skrzydłowym Marcusem Ginyardem. Gracz Czarnych uprzykrzał mu dość skutecznie życie dobrą obroną, ale w ataku nie bardzo po trafił mu się odgryźć.

Ale nie musiał, bo w Czarnych było komu zdobywać punkty. Szczególnie skuteczny był Anthony Goods, który zaraz po wejściu z ławki rezerwowych zaczarował publiczność rzutami za trzy i dwa punkty. Po nich wśród kibiców można był usłyszeć określenia – „świetnie” i „pięknie”. To nie na wyrost, bo Goods składa się do rzutów z wielką gracją, znamionującą gracza o błyskotliwej technice.

Mecz rozstrzygnął się w trzeciej kwarcie za sprawą świetnie grających Czarnych, którzy wygrali tę część gry 25:11. W ciągu dwóch minut tej części gry przewaga Czarnych urosła do 20 punktów (52:32) a po 25 minutach aż do 30 (67:37). Cesnauskis dorzucił swoją trzecią i czwartą trójkę, ale punkty gospodarze zdobywali na różne sposoby. Start Lublin to drużyna walcząca o utrzymanie w lidze, ale potrafi sprawdzić niespodzianki czym były wygrane z Miastem Szkła czy Rosą Radom. W Słupsku nie byli w stanie pokazać zbyt wiele na tle rozkręcających się Czarnych.

Energa Czarni Słupsk - TBV Start Lublin 89:58 (22:12, 25:19, 25:11, 17:16)

Energa Czarni: Mantas Cesnauskis 16, Marcus Ginyard 13, Grzegorz Surmacz 12, Anthony Goods 12, Chavaughn Lewis 11, David Kravish 10, Piotr Dąbrowski 7, Nino Johnson 6, Dawid Rypiński 2, Przemysław Fuks 0.

TBV Start: Nick Covington 14, Jakub Dłoniak 11, Doug Wiggins 9, Stefan Balmazović 8, Bartosz Ciechociński 5, Jarosław Trojan 5, Paweł Kowalski 4, Nick Kellog 2, Łukasz Bonarek 0, Mateusz Dziemba 0.