Energa Czarni Słupsk - Prokom Trefl Sopot 78:87 (wideo, zdjęcia)

Mantas Cesnauskis próbuje przedrzeć się przez obronę Prokomu Trefla Sopot.
Mantas Cesnauskis próbuje przedrzeć się przez obronę Prokomu Trefla Sopot. Łukasz Capar
Przespana druga kwarta i dużo strat pod koniec meczu spowodowały, że Czarni przegrali z Prokomem.
W kolejnym spotkaniu koszykarskiej ekstraligi, Energa Czarni Slupsk ulegla Prokomowi Treflowi Sopot 78:87.

Czarni - Prokom 78:87

Początek spotkania był niezwykle zacięty. Bój toczył się kosz za kosz. W zespole gości pierwsze skrzypce grał Jovo Stanojević, który w pierwszych dziesięciu minutach zdobył 10 punktów.

Ze strony gospodarzy niezwykle ofiarnie i skutecznie walczył Piotr Szczotka. Słupski gracz w pierwszej kwarcie zaliczył 8 punktów.

Nieszczęście Energi Czarnych nastąpiło w drugiej kwarcie. Miejscowi nie potrafili znaleźć sposobu na znakomicie dysponowanych zawodników z Sopotu. Po trzech trójkach Christosa Harissisa, Krzysztofa Roszyka i Milana Gurovicia Prokom Trefl odskoczył na 10-punktową przewagę i spokojnie kontrolował wynik.

Miejscowi często tracili piłkę i nie najlepiej spisywali się w obronie. Nie pomogły dwie trójki Omara Barletta. Dobrą grę sopocian przypieczętował rzutem z dystansu Filip Dylewicz. Nic więc dziwnego, że po dwudziestu minutach gry przewaga gości wynosiła 13 punktów.

Gracze słupskiego zespołu grali nieskutecznie i zbyt nerwowo. W trzeciej kwarcie ekipa Igora Griszczuka miała kłopoty ze zbiórkami. Nawet w dogodnych sytuacjach pudłowali. Nie siedział im też rzut z dystansu i półdystansu.

W 24. minucie słupska drużyna przegrywała 34:50. Jednak koszykarze Energi Czarnych nie dawali za wygraną. Podopieczni Igora Griszczuka zdecydowanie zaatakowali i zmniejszyli straty do siedmiu oczek, a było to po fantastycznym trafieniu zza linii 6.25 m Przemysława Frasunkiewicza.

Emocje sięgnęły zenitu w ostatniej odsłonie. Znakomity doping kibiców uskrzydlił Energę Czarnych i w 35. minucie miała gości w zasięgu czterech oczek (63:67), i następnie (65:69). W ostatniej fazie rywalizacji dłuższa ławka i większe doświadczenie przyjezdnych, wzięło górę.

Donatas Slanina chwycił sprawę w swoje ręce i razem z Igorem Milicicem przechylili szalę zwycięstwa na korzyść Sopotu. Szczególnie w końcówce wiele nerwowości można było zauważyć w poczynaniach obu drużyn. Spowodowali to sędziowie: Grzegorz Bachański, Marek Maliszewski i Dariusz Zapolski.

Energa Czarni Słupsk - Prokom Trefl Sopot 78:87 (16:15, 14:28, 23:17, 25:27)

Henderson nie zagrał w Świebodzicach z Górnikiem.
Henderson nie zagrał w Świebodzicach z Górnikiem. Łukasz Capar

Cedric Bozeman w akcji

Energa Czarni: Kikerpill 6 (2), Bozeman 6, Szczotka 10, Barlett 24 (3), Cesnauskis 6, Kudriawcew 17 (1), Frasunkiewicz 6 (2), Andersen 3.

Prokom Trefl: Milicić 4, Roszyk 6 (2), Masiulis 2, Dylewicz 12 (1), Harissis 8 (1), Stanojević 18, Slanina 15 (2), Sow 8, Serapinas 1, Gurović 13 (2).

DBE XV kolejka

(fot. Łukasz Capar)

Anwil Włocławek, mimo że w jego składzie brakowało najlepszego rozgrywającego
- Hendersona, poradził sobie z Górnikiem Wałbrzych. Świetnie dysponowany do tej pory w rzutach za trzy pkt. Tomasz Zabłocki, tym razem nie trafił zza linii 6.25 m. Zresztą próbował tylko raz. Henderson został zawieszony przez Anwil, bo bez podania przyczyny nie pojechał na mecz. Wcześniej podobno otrzymał ofertę przejścia do Azovmaszu Mariopol.

Mecz ASCO Śląsk Wrocław - Basket Kwidzyn przełożono na wtorek, 29 stycznia.

Polpak Świecie - Polpharma Starogard Gd. 67:58 (14:12, 14:22, 18:15, 21:9)

Polpak: Brkic 15 (2x3), Harris 12 (1), Hicks 11, Lepojević 11 (2), Dixon 9 (1), Kikowski 9 (1), Stefanovic 0, Hajrić 0.

Polpharma: Copeland 11 (1), Hall 10, Bennett 8, Zakrzewski 8 (1), Majewski 5 (1), Stachitas 5 (1), Leończyk 4, Lubeck 4, Weeden 3 (1).

SPEC Polonia Warszawa- PGE Turów Zgorzelec 74:82 (19:23, 18:15, 16:19, 21:25)

SPEC Polonia: Lucas 19, Richardson 17 (2), Miller 11, Riley 8 (2), Harrington 8, Sarzało 5 (1), Szubarga 4, Radke 2.

PGE Turów Zgorzelec: Witka 17 (2), Logan 15 (3), Rodriguez 13 (3), Scekic 12 (1), Kelati 11 (3), Ljubotina 7, Kitzinger 7 (1), Skibniewski 0, Nana 0.

Górnik Wałbrzych - Anwil Włocławek 65:76 (15:18, 15:16, 19:26, 16:16)

Górnik: Montgomery 23, Oduok 12, Wichniarz 9 (1), Glapiński 8, Zabłocki 6, Carr 4, Archie 3 (1), Saran 0, Ercegovic 0.

Anwil: Pluta 15 (3), Daniels 15, Koszarek 14 (2), Zagorac 13 (1), Dunn 8, Okafor 6, Wołoszyn 5 (1), Piechowicz 0, Grudziński 0.

13. Polpharma 14 17 1053:1114

DBE Kotwica Kołobrzeg - Atlas Stal Ostrów Wlk.

Już bez Arkadiusza Konieckiego koszykarze Kotwicy wygrali z Atlasem Stalą. Został zwolniony, a zespół prowadziła para Blechacz - Machowski.

Kotwica - Atlas 82:76 (17:16, 18:15, 23:25, 24:20)