Energa Czarni nie zwalnia. Kolejne zwycięstwo (wideo)

red
Na zdjęciu Florelin Campbell najlepszy strzelec EC w meczu z Polpharmą.
Na zdjęciu Florelin Campbell najlepszy strzelec EC w meczu z Polpharmą. Łukasz Capar
Koszykarze Energii Czarnych Słupsk pokonali Polpharmę Starogard Gdański 83:69.

Czarni zaczęli od wysokiego prowadzenia, trudnego do uwierzenia i zaakceptowania przez gości, 19:0. Czy to nie jest jeden z rekordów ligi – takie rozpoczęcie meczu?

Te kilka minut ustawiło oczywiście spotkanie. Chaotyczna gra Polpharmy szukającej rzutów za trzy punkty, twarda defensywna Energi Czarnych i skuteczność gospodarzy w ataku szybko spowodowały, że mecz stał się nudny. – Początek to była już play off-owa gra mojego zespołu – mówił po spotkaniu Donaldas Kairys, trener Energi Czarnych. – Może tak być, że dwa tygodnie przerwy jakie mieliśmy przed występem w Gryfii wybiło nas z rytmu – mówił Mindaugas Budzinauskas, coach gości.

Oni ograniczyli grę Jerela Blassingame’a (tylko dwie asysty w meczu) i Łukasza Seweryna (oddał jeden rzut), ale zabrakło im pomysłu i możliwości zatrzymania pary Harper - Campbell (razem 11 asyst i 36 pkt). Wreszcie Flo, jak mówią na niego w Słupsku funkcjonował w zespole, a nie obok. Miał 6 asyst, 25 pkt i tylko jedną głupią akcję, z której znany był wcześniej: wbicie się na trzech rywali pod kosz i błyskawiczna utrata kontroli nad piłką. Już o tym powoli w Słupsku zapominano. – Gratuluję mu, bo zagrał świetny mecz. Brakuje nam jeszcze koncentracji i pokazywania jakości przez całe spotkanie, a to będzie ważne w kolejnych grach – podkreślał po spotkaniu Kairys.

Energia Czarni kontrolowała grę, ale Polpharma pokazała charakter. W drugiej połowie (czwarta kwarta), dzięki skutecznej defensywie zbliżyła się do gospodarzy na 10 pkt. Wtedy jednak Czarne Pantery obudziły się i mimo przyspieszenia akcji oraz skuteczności za trzy (John Dee) gości, szybko pozbawili ich nadziei na wygraną.

Energa Czarni: Blassingame 8 (2), Harper 11, Campbell 25 (3), Jackson 6, Seweryn 0, Mokros 10 (1), Mbodj 14, Surmacz 9 (3).
Polpharma: Hicks 10 (1), Diduszko 3 (1), Szymański 0, Flieger 14 (10, Grujić 0, Paliukenas 3 (1), Dee 24 (30, Kinloch 7, Mirković 8.

Energa Czarni Słupsk - Polpharma Starogard Gdański 83:69 (27-7 19-20 16-17 21-25)