Turniej w Miastku: Skandaliczny stan boiska, zwycięstwo...

  Turniej w Miastku: Skandaliczny stan boiska, zwycięstwo Gwardii Koszalin (zdjęcia)

  Andrzej Gurba

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Gwardia Koszalin (białe stroje) pokonała Iskrę Dretyń 2:1.

  Gwardia Koszalin (białe stroje) pokonała Iskrę Dretyń 2:1. ©Andrzej Gurba

  Gwardia Koszalin wygrała towarzyski turniej w Miastku. Z sześciu zapowiadanych zespołów dwa wyjechały przed jego rozpoczęciem, bo przeraziły się stanem boiska. Były to Sława Sławno i Darzbór Szczecinek.
  Gwardia Koszalin (białe stroje) pokonała Iskrę Dretyń 2:1.

  Gwardia Koszalin (białe stroje) pokonała Iskrę Dretyń 2:1. ©Andrzej Gurba

  13 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Głosu Pomorza

  W Miastku odbyl sie turniej pilkarski z udzialem Gwardii Koszalin, Iskry Dretyn oraz Kolejarza Chojnice. Z powodu zlej organizacji turnieju z udzialu

  Turniej w Miastku

  Link do głównego zdjęcia

  W Miastku odbyl sie turniej pilkarski z udzialem Gwardii Koszalin, Iskry Dretyn oraz Kolejarza Chojnice. Z powodu zlej organizacji turnieju z udzialu wycofaly sie: Slawa Slawno oraz Darzbór Szczecinek. ©Andrzej Gurba


  Zagrały tylko Iskra Dretyń, Gwardia Koszalin i Kolejarz Chojnice.

  - Na takim boisku grać nie będziemy. To klepisko. Na murawie jest pełno wystających kęp traw. Łatwo o kontuzję. Ryzykować nie będziemy - mówili piłkarze Sławy, oglądając stan murawy. - A linie boczne ktoś malował chyba po pijaku, takie mają zakrętasy. To niepoważne traktowanie - zżymali się piłkarze Darzboru.

  Na początku w turnieju zagrać nie chciała też Gwardia Koszalin, ale ostatecznie kierownik klubu zdecydował, że wezmą w nim w udział. - Nie mam sobie nic do zarzucenia. Wynajęliśmy stadion od OSiR. To w ich gestii leżało przygotowanie boiska - twierdzi Tomasz Weber, trener Iskry Dretyń. - To dla nas wstyd.

  W Dretyniu nie mamy porządnego stadionu, ale chociaż Miastko mogłoby mieć murawę z prawdziwego zdarzenia. Niech burmistrz i radni wezmą się w końcu do roboty - komentuje zawodnik Iskry. Lech Warsiński, dyrektor OSiR-u, jest w Zakopanem. - Moi pracownicy mieli przygotować płytę. Wiem, że trawa została skoszona. Wyjaśnię to, jak wrócę do Miastka - oznajmia. Stan murawy to nie jedyna wpadka. Imprezę przyjechał nagłośnić dom kultury. Nie nagłośnił, bo na stadionie nie było prądu.

  Wyniki

  W pierwszym meczu zespół z Chojnic pokonał 2:1 Iskrę Dretyń, mimo że to gospodarze strzelili pierwszą bramkę. Potem Gwardia rozgromiła Iskrę 6:0. To był mecz do jednej bramki. - Grało tylko trzech zawodników z podstawowego składu - usprawiedliwia postawę swoich podopiecznych Weber. W ostatnim meczu Gwardia grała z Kolejarzem. To był mecz o pierwsze miejsce. Zwyciężyła 1:0 drużyna z Koszalina.
  O Puchar Wójta Przechlewa

  Nikt inny nie mógł wygrać jubileuszowego XXX Turnieju o Puchar Wójta Gminy Przechlewo. Zrobiła to oczywiście miejscowa Prime Food Brda. Nie pomagały jej jednak ściany. Wytrwała i pełna poświęcenia gra pomogła zdobyć główne trofeum jak najbardziej sprawiedliwie.

  W zawodach wystąpiły cztery zespoły. Gospodarze, Darłovia Darłowo, Orzeł Trąbki Wielkie i Radovia Radowo.

  W pierwszym spotkaniu Orzeł pokonał Radovię 5:2 (2:1), w drugim miejscowi wygrali z Darłovią 2:0 (0:0). Gole zdobywali Bartosz Gostomczyk i Marcin Szopiński.

  Spotkania trwały 2x35 minut. W meczu o trzecią pozycję Darłovia pokonała Radovię 5:1 (1:1). W finale Prime Food Brda długo remisowała z Orłem, ale na 10 minut przed końcem Tomasz Kolberg trafił do bramki gości i dzięki temu po ostatnim gwizdku podopieczni Janusza Fabicha mogli podnieść do góry główne trofeum.

  Najlepszym bramkarzem turnieju został Kamil Celiński (Prime Food Brda), najlepszym strzelcem Paweł Piotrowski (Orzeł) - zdobył dwa gole.

  Sparing

  Dzień po turnieju przechlewianie zagrali jeszcze mecz sparingowy ze Spartą Złotów i przegrali 0:3. Grano 3x30 minut. Skład Prime Food Brdy: Celiński, Gostomczyk, Król, Stachowicz, Rudnik, D. Szopiński, M. Szopiński, Czarnota (zawodnik SMS Łodź i Darzboru Szczecinek testowany w Brdzie), Tomaszewski, Pawełek, Pilarski. Na zmiany wchodzili: Błaszczyk, Kolberg, Szymański. Ta jedenastka i czwórka kolejnych zawodników: Żmuda-Trzebiatowski, K. Myszka, Baran, Kopot wygrała w turnieju w Przechlewie.

  (ang, res)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.gp24.pl

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl

  Sport zdjęcia

  Sport wideo

  GP24 poleca

  II maraton fitness w Koszalinie. Dołącz do nas!

  II maraton fitness w Koszalinie. Dołącz do nas!

  Hipokrates 2017 - czekamy na zgłoszenia

  Hipokrates 2017 - czekamy na zgłoszenia

  To już wiosna! Teraz prenumerata cyfrowa kosztuje 30% taniej

  To już wiosna! Teraz prenumerata cyfrowa kosztuje 30% taniej

  Joanna Chacińska i przepis na risotto. Zobacz 2. odcinek Artysty w kuchni!

  Joanna Chacińska i przepis na risotto. Zobacz 2. odcinek Artysty w kuchni!