Turniej w Miastku: Skandaliczny stan boiska, zwycięstwo...

  Turniej w Miastku: Skandaliczny stan boiska, zwycięstwo Gwardii Koszalin (zdjęcia)

  Andrzej Gurba

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Gwardia Koszalin (białe stroje) pokonała Iskrę Dretyń 2:1.

  Gwardia Koszalin (białe stroje) pokonała Iskrę Dretyń 2:1. ©Andrzej Gurba

  Gwardia Koszalin wygrała towarzyski turniej w Miastku. Z sześciu zapowiadanych zespołów dwa wyjechały przed jego rozpoczęciem, bo przeraziły się stanem boiska. Były to Sława Sławno i Darzbór Szczecinek.
  Gwardia Koszalin (białe stroje) pokonała Iskrę Dretyń 2:1.

  Gwardia Koszalin (białe stroje) pokonała Iskrę Dretyń 2:1. ©Andrzej Gurba

  13 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Głosu Pomorza

  W Miastku odbyl sie turniej pilkarski z udzialem Gwardii Koszalin, Iskry Dretyn oraz Kolejarza Chojnice. Z powodu zlej organizacji turnieju z udzialu

  Turniej w Miastku

  Link do głównego zdjęcia

  W Miastku odbyl sie turniej pilkarski z udzialem Gwardii Koszalin, Iskry Dretyn oraz Kolejarza Chojnice. Z powodu zlej organizacji turnieju z udzialu wycofaly sie: Slawa Slawno oraz Darzbór Szczecinek. ©Andrzej Gurba


  Zagrały tylko Iskra Dretyń, Gwardia Koszalin i Kolejarz Chojnice.

  - Na takim boisku grać nie będziemy. To klepisko. Na murawie jest pełno wystających kęp traw. Łatwo o kontuzję. Ryzykować nie będziemy - mówili piłkarze Sławy, oglądając stan murawy. - A linie boczne ktoś malował chyba po pijaku, takie mają zakrętasy. To niepoważne traktowanie - zżymali się piłkarze Darzboru.

  Na początku w turnieju zagrać nie chciała też Gwardia Koszalin, ale ostatecznie kierownik klubu zdecydował, że wezmą w nim w udział. - Nie mam sobie nic do zarzucenia. Wynajęliśmy stadion od OSiR. To w ich gestii leżało przygotowanie boiska - twierdzi Tomasz Weber, trener Iskry Dretyń. - To dla nas wstyd.

  W Dretyniu nie mamy porządnego stadionu, ale chociaż Miastko mogłoby mieć murawę z prawdziwego zdarzenia. Niech burmistrz i radni wezmą się w końcu do roboty - komentuje zawodnik Iskry. Lech Warsiński, dyrektor OSiR-u, jest w Zakopanem. - Moi pracownicy mieli przygotować płytę. Wiem, że trawa została skoszona. Wyjaśnię to, jak wrócę do Miastka - oznajmia. Stan murawy to nie jedyna wpadka. Imprezę przyjechał nagłośnić dom kultury. Nie nagłośnił, bo na stadionie nie było prądu.

  Wyniki

  W pierwszym meczu zespół z Chojnic pokonał 2:1 Iskrę Dretyń, mimo że to gospodarze strzelili pierwszą bramkę. Potem Gwardia rozgromiła Iskrę 6:0. To był mecz do jednej bramki. - Grało tylko trzech zawodników z podstawowego składu - usprawiedliwia postawę swoich podopiecznych Weber. W ostatnim meczu Gwardia grała z Kolejarzem. To był mecz o pierwsze miejsce. Zwyciężyła 1:0 drużyna z Koszalina.
  O Puchar Wójta Przechlewa

  Nikt inny nie mógł wygrać jubileuszowego XXX Turnieju o Puchar Wójta Gminy Przechlewo. Zrobiła to oczywiście miejscowa Prime Food Brda. Nie pomagały jej jednak ściany. Wytrwała i pełna poświęcenia gra pomogła zdobyć główne trofeum jak najbardziej sprawiedliwie.

  W zawodach wystąpiły cztery zespoły. Gospodarze, Darłovia Darłowo, Orzeł Trąbki Wielkie i Radovia Radowo.

  W pierwszym spotkaniu Orzeł pokonał Radovię 5:2 (2:1), w drugim miejscowi wygrali z Darłovią 2:0 (0:0). Gole zdobywali Bartosz Gostomczyk i Marcin Szopiński.

  Spotkania trwały 2x35 minut. W meczu o trzecią pozycję Darłovia pokonała Radovię 5:1 (1:1). W finale Prime Food Brda długo remisowała z Orłem, ale na 10 minut przed końcem Tomasz Kolberg trafił do bramki gości i dzięki temu po ostatnim gwizdku podopieczni Janusza Fabicha mogli podnieść do góry główne trofeum.

  Najlepszym bramkarzem turnieju został Kamil Celiński (Prime Food Brda), najlepszym strzelcem Paweł Piotrowski (Orzeł) - zdobył dwa gole.

  Sparing

  Dzień po turnieju przechlewianie zagrali jeszcze mecz sparingowy ze Spartą Złotów i przegrali 0:3. Grano 3x30 minut. Skład Prime Food Brdy: Celiński, Gostomczyk, Król, Stachowicz, Rudnik, D. Szopiński, M. Szopiński, Czarnota (zawodnik SMS Łodź i Darzboru Szczecinek testowany w Brdzie), Tomaszewski, Pawełek, Pilarski. Na zmiany wchodzili: Błaszczyk, Kolberg, Szymański. Ta jedenastka i czwórka kolejnych zawodników: Żmuda-Trzebiatowski, K. Myszka, Baran, Kopot wygrała w turnieju w Przechlewie.

  (ang, res)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.gp24.pl

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl

  Sport zdjęcia

  Sport wideo

  GP24 poleca

  „Maluch na okładkę Głosu Miastka i Bytowa” Zobacz kandydatów!

  „Maluch na okładkę Głosu Miastka i Bytowa” Zobacz kandydatów!

  „Maluch na okładkę Głosu Słupska” Zobacz kandydatów!

  „Maluch na okładkę Głosu Słupska” Zobacz kandydatów!

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.gp24.pl!

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.gp24.pl!