Pływanie: Medalowe zdobycze słupszczanina i lęborczanki

Anna Mikołajczak
Anna Mikołajczak Fot. Archiwum klubowe
Słupszczanin Alexander Błochowiak zdobył trzy medale, a lęborczanka Anna Mikołajczak wywalczyła dwa krążki w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie odbyły się zimowe mistrzostwa Polski juniorów młodszych.

(fot. Fot. Archiwum klubowe)

Dwa z trzech medali Błochowiaka były koloru złotego. Pływak Skalara Słupsk wygrał na 50 m stylem grzbietowym z czasem 28,80 s i na 100 m stylem grzbietowym z rezultatem 1.01,97 min. Wywalczył także wicemistrzostwo kraju na 200 m stylem grzbietowym z wynikiem 2.15,15 min. Wychowanek trenera Macieja Kowalewskiego w klasyfikacji multimedalistów zajął trzecie miejsce w Polsce.

W imprezie wzięła również udział słupszczanka Klaudia Wiśniewska, która startowała na 50 stylem dowolnym I grzbietowym oraz na 100 m i na 200 m stylem zmiennym. Niestety, nie udało się jej stanąć na podium. W klasyfikacji medalowej Skalar został sklasyfikowany na siódmym miejscu wśród 115 startujących klubów.
Również wysoką formę zaprezentowała Anna Mikołajczak z Soleksu Lębork.

Podopieczna Dariusza Gromulskiego dobrze popłynęła w wyścigu finałowym na 400 m stylem zmiennym i zajęła trzecie miejsce z wynikiem 5.13,06 min. Lęborczanka jeszcze lepiej spisała się w wyścigu na 200 m stylem motylkowym. Dystans ten pokonała w czasie 2.26,61 min. Ten wynik zapewnił jej srebrny medal.

- Zdobycie dwóch medali przez Anię potwierdziło przynależność tej pływaczki do krajowej czołówki. Moja podopieczna ciągle robi postępy. Fantastycznie zaprezentował się słupszczanin Błochowiak, który wyrasta na wielką gwiazdę - ocenił Dariusz Gromulski, szkoleniowiec z Lęborka.