Pływanie. Ogólnopolskie zawody dzieci i młodzieży w Lęborku (wideo)

Pływalnia Rafa jest wylęgarnią talentów.
Pływalnia Rafa jest wylęgarnią talentów. Fot. Krzysztof Falcman
420 młodych pływaków rywalizowało na basenie Rafa w Lęborku w ogólnopolskich zawodach pływackich dzieci i młodzieży o puchar starosty lęborskiego.

Rywalizowało 420 pływaków z Koszalina, Kartuz, Gdańska, Myśliborza, Grudziądza, Słupska, Tczewa, Wejherowa, Kołobrzegu, Chojnic i Lęborka.

Doskonałą formę potwierdzili gospodarze, czyli pływacy Soleksu Lębork. Zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej. Ich dorobek to 38 medali (15 złotych, 13 srebrnych i 10 brązowych). Za Soleksem uplasował się Znicz Koszalin (34 krążki). Trzeci był Trops Kartuzy (19 medali).

Pływacy Soleksu z rąk wicestarosty lęborskiego Wiktora Tyburskiego otrzymali puchary za najwartościowsze wyniki w kategorii dziewcząt 13-letnich Marcelina Zdrojewska; w kategorii chłopców 13-letnich Piotr Renusz; w kategorii dziewcząt 16-letnich i starszych Agnieszka Małecka; w kategorii chłopców 16-letnich i starszych Mateusz Zawada.

Oto podopieczni Dariusza Gromulskiego, którzy zdobyli złote medale: Magdalena Wójcik, M. Zdrojewska, Anna Mikołajczak, Agata Panek, Aleksandra Pelowska, Barbara Raczkowska, A. Małecka, P. Renusz, Krzysztof Teliczan, M. Zawada. Na podium stawali również Adrianna Karaś, Anita Grabowska, Patrycja Wolska, Agnieszka Stenka, Agnieszka Tober, Paulina Szczepaniak, Dawid Tołłoczko, Jakub Klawikowski, Mateusz Mach, Nikodem Panek.

Skalar Słupsk

Ekipa Skalara Słupsk przygotowana była przez trenera Macieja Kowalewskiego. Ze słupszczan na wyróżnienie zasłużyli: Kaja Bukowska (rocznik 1997) - została uznana za najlepszą pływaczkę w swojej kategorii wiekowej, Marta Redosz, Martyna Drabik, Julia Błochowiak, Anton Makuś, Jacek Pawłyszyn, Alexander Błochowiak, Marta Magier i Damian Pietruczuk.