30 medali Soleksu Lębork na pływalni w Warszawie

Medalowa ekipa Soleksu Lębork na warszawskiej pływalni. Stoją od lewej: trener Dariusz Gromulski, Anna Mikołajczak, Magdalena Wójcik, Anita Grabowska i Marcelina Zdrojewska. W dolnym rzędzie od lewej: Dawid Tołłoczko, Krzysztof Teliczan i Piotr Renusz. Fot. Ze zbioru Soleksu Lębork
Aż 30 medali zdobyli zawodnicy Soleksu Lębork w otwartych mistrzostwach Warszawy młodzików i juniorów.

Dzięki temu uplasowali się na drugim miejscu w klasyfikacji drużynowej. Piotr Renusz poprawił cztery rekordy okręgu pomorskiego. Pływak ten zwyciężył na 50 m stylem grzbietowym i na 100 m stylem motylkowym, poprawiając rekordy czasami 31,09 s i 1.03,30 min. Zdobył również złoty medal na 100 m stylem grzbietowym z wynikiem 1.08,81 min. Kolejne dwa rekordy okręgu Renusz ustanowił na 50 m stylem dowolnym i motylkowym, zajmując drugie miejsca (26,42 s i 28,08 s). Brązowy medal zdobył na 100 m stylem dowolnym z wynikiem 59,16 s.

- Zawody w Warszawie były dobrym sprawdzianem aktualnych umiejętności moich podopiecznych. Jestem zadowolony, że wszyscy zawodnicy Soleksu, którzy uczestniczyli w warszawskiej rywalizacji, stawali na podium - skomentował Dariusz Gromulski, trener sekcji. - Znakomite postępy robią Piotr Renusz i Magdalena Wójcik, która przebojem atakuje już czołówkę krajową w swojej kategorii wiekowej i wzoruje się na starszej koleżance klubowej, kraulistce Magdalenie Baranowskiej.
Inni złoci medaliści z Warszawy to: Magdalena Wójcik, Krzysztof Teliczan, Marcelina Zdrojewska, Anna Mikołajczak.

Reprezentanci Soleksu trenują z myślą o mistrzostwach Polski. Trzynastolatkowie pływać będą w Ostrowcu Św., a czternastolatkowie w Zamościu. Te imprezy odbędą się od 15 do 17 stycznia. Piętnastolatkowie popłyną od 22 do 24 stycznia w Katowicach. Szesnastolatkowie, wystartują od 29 do 31 stycznia w Puławach.