Mateusz Zawada wycemistrzem Europy w pływaniu

Rafał Szymański [email protected]
Mateusz Zawada
Mateusz Zawada Fot. soleks Lębork
Mateusz Zawada, zawodnik Soleksu Lębork, został wicemistrzem Europy. Niespodziewany sukces osiągnął w Helsinkach.

- To największy sukces lęborskiego pływania w siedmioletnim funkcjonowaniu Sekcji Pływackiej Soleksu. Mateusz potwierdził swój wielki talent - skomentował Dariusz Gromulski, szkoleniowiec zawodnika w klubie.

Mistrzostwa odbywały się w Helsinkach na 50-metrowej pływalni. 18-letni pływak UKS Jedynka Solex Lębork - Mateusz Zawada w wyścigu finałowym na 50 m stylem grzbietowym zajął drugie miejsce. Zdobył srebrny medal z wynikiem 26,24 s. Mistrzem Europy na tym dystansie został Niemiec Christian Diener osiągając rezultat 26,03 s. Trzeci był Philipp Wolf, także z Niemiec - 26,26 s.

Zawada był także dwudziesty na 100 metrów delfinem (1.01,60 min, w eliminacjach wyszło mu zdecydowanie lepiej - 56,09 s).
Mateusz w pierwszym swoim starcie w Helsinkach był trzynasty na 50 metrów delfinem. Jego rezultat to 25,29 s. W eliminacjach lęborczanin miał lepszy wynik - 25,18 s.