Piłka nożna - Puchar Polski szczebla wojewódzkiego dla Pogoni Lębork

Na stadionie w Rumi odbył się piłkarski finał Pucharu Polski na szczeblu województwa pomorskiego z udziałem Pogoni Lębork i Prime Food Brdy Przechlewo.

Faworytem była drużyna prowadzona przez trenera Waldemara Walkusza i nie zawiodła oczekiwań. Lęborczanie pokonali przechlewian 4:2 (3:0).

Tym samym zdobyli trofeum i przepustkę do rozgrywek pucharowych na szczeblu centralnym. Dla pogonistów bramki zdobyli: Wojciech Musuła w 2. minucie głową, Mateusz Sychowski w 12. minucie z rzutu wolnego, Maciej Wardziński w 15. i 55. minucie.

Strzelcy goli dla Przechlewa: Damian Chrapkowski w 89.minucie z rzutu karnego i Szymon Czarnotta w doliczonym czasie w 92. minucie.

To był bardzo udany sezon 2015/2016 dla Lęborka, bo Pogoń wpisała się na listę triumfatorów Pucharu Polski w Pomorskim i wcześniej wygrała rywalizację w IV lidze, zdobywając awans do III ligi. Gratulujemy!