Sparingi drużyn IV-ligi, okręgówki i A-klasy

Łukasz Capar
Przy piłce Konrad Barnik z Jantara.
Przy piłce Konrad Barnik z Jantara. Łukasz Capar
Kolejne sparingi rozgrywały zespoły z naszego regionu. Dwa zwycięstwa zanotowali Czarni Czarne. Przegrała Pogoń Lębork.

Płomień Jeżyczki - SwePol Link 0:2

Płomień Jeżyczki gościł SwePol Link Bruskowo Wielkie i przegrał 0:2 (0:2). Bramki zdobyli: Marcin Rzeszutko i Wojciech Słowacki.

SwePol Link: H. Boba, Zduniak, M. Klimczuk, Adamski, Wypych, Rzeszutko, Faliński, Hrankowski, Słowacki, G. Klimczuk, Cyran. Po przerwie wystąpili jeszcze: Więcek (bramkarz), K. Boba i Chmielewski.

Turniej w Jezierzycach

Leann Stal Jezierzyce wygrał w turnieju seniorów o puchar wójta gminy Słupsk. Zwycięska drużyna ugrała 10 punktów. Jezierzyczanie strzelili siedem goli i nie stracili żadnej bramki. Na kolejnych miejscach były: 2. SwePol Link Bruskowo Wielkie, 3. Dąb Kusowo, 4. KS Włynkówko, 5. Szansa Siemianice. Najskuteczniejszym snajperem został Jan Klepacz (Leann Stal), który zdobył cztery bramki. Kamil Więcek (SwePol Link) okazał się najlepszym bramkarzem turnieju.

Brda Przechlewo - Czarni Czarne 0:2

W Przechlewie gospodarze przegrali z Czarnymi Czarne 0:2 (0:1). Bramki zdobyli: Kamil Głuszak i Paweł Wegner. - Mamy młodą i zmienioną drużynę - stwierdził Józef Saładziak, kierownik przechlewskiego zespołu Prime Food Brda. - Czarni grali niezwykle twardo i ostro. Nasi gracze bali się o to, by nie doznali kontuzji. - Nasz zespół rozegrał kolejny dobry mecz - ocenił Jurek Marach, trener Czarnych. - To wyjściowe ustawienie, w którym graliśmy, jest na tyle silne, byśmy mogli myśleć o dobrych wynikach w słupskiej klasie okręgowej.

Prime Food Brda: Celiński, Żmuda-Trzebiatowski, K. Myszka, D. Szopiński, Błaszczak, M. Szopiński, Kopot, Czarnota, Jędrzejewski, Kierski (doznał kontuzji i będzie miał przerwę w treningach), Pilarski. Ponadto wystąpili jeszcze: Kolberg, Szymański i Gostomczyk.

Czarni: Stępniak, Łagoda, Szwałek, Wnuk-Lipiński, Chmielewski, Jankiewicz, Łazor, Wegner, Spryszyński, Głuszak, Remieniewicz. Na zmiany weszli: Handel (bramkarz), Pałubicki, Tula, Andrzej Karmański (wznowił treningi po długiej przerwie).

MKS Debrzno - Krajna Sławianowo 3:2

MKS Debrzno był lepszy od Krajny Sławianowo i wygrał 3:2 (1:1). Dla zwycięskiej drużyny gole strzelili: Damian Litwiniuk, Radosław Wójtowicz i Piotr Tojza. Z gości na listę strzelców wpisali się: Paweł Mreła i Jakub Kowalski. Było to pierwsze zwycięstwo debrzneńskiego zespołu w trakcie przygotowań. Wcześniej zapowiadane dwa sparingi nie doszły do skutku. MKS nie pojechał do Włókniarza Okonek i Zrywu Sypniewo, gdyż miał problemy kadrowe.

Polonez Bobrowniki - Gryf 95 (juniorzy) 8:0

Czwartoligowi piłkarze Poloneza Bobrowniki rozgromili juniorów starszych Gryfa 95 Słupsk 8:0 (3:0). Bramki: Jacek Rubinowicz - 2, Kamil Duda - 2, Krzysztof Twardoń, Marek Kozak, Dawid Giszka i Marcin Staszczuk.

Polonez: Dworak, Moszczyński, Twardoń, D. Giszka, Janta-Lipiński, Kozak, Rzadkiewicz, Pietruszewski, Duda, Rubinowicz, Perkowski. Swoją formę po przerwie sprawdzili również: bramkarz Mikołajczak i zawodnicy w polu: Makowiecki, M. Staszczuk, Radoń i Szymon Reutt (Debiutant Gdańsk).

Gryf 95: Falkowski, Ludko, Górski, Bednarek, Mateusz Kąkol, Schulz, Furtek, Gołaszewski, Bierla, Ciok, Rezler. Na zmiany weszli: Mulawa (bramkarz), Łukasz Kąkol i Piekarski.

Pogoń Lębork - Orkan Rumia 1:2

Pogoń Lębork u siebie uległa Orkanowi Rumia 1:2 (0:0). Dla Pogoni gola zdobył Łukasz Kołodziejski w 66. minucie. Dla gości prowadzenie uzyskał Rafał Siemaszko w 52. minucie, a końcowy wynik ustalił Bartosz Prokopów w 85. minucie. - Orkan postawił trudne warunki, goście mieli lepszą organizację gry - zakomunikował Andrzej Małecki, szkoleniowiec Pogoni. Drobnego urazu doznał Radosław Piotrowski, po jego zejściu przyjezdni strzelili gola. W trakcie zmagań Eliasz Iwosa skręcił staw skokowy i założono mu gips.

Pogoń: Tomaszewicz, Kołucki, Górski, Radosław Piotrowski (Chrobry Charbrowo), Mądrzak, Kijek, E. Iwosa, Kurdziel, Tkaczenko, Sulima, D. Mielewczyk. Wystąpili jeszcze: Kołodziejski, Stawikowski i Krzysztof Witkowski (junior).

Nieobecni

Z różnych powodów zabrakło: Sławomira Trawińskiego, Tymoteusza Małeckiego i Artura Rosińskiego. Pogrzeb matki miał Mariusz Władyka. Patryk Małecki i Daniel Malek byli na weselu.
Czarni Czarne - Koral Dębnica 5:1

Czarni Czarne wysoko wygrali z Koralem Dębnica (beniaminek IV ligi) 5:1 (2:0). Strzelcy goli dla gospodarzy: Piotr Jankiewicz - 2, Paweł Wegner - 2 i Paweł Spryszyński. Dla dębniczan bramkę zdobył Jarosław Janczak.

- Nie wszyscy mogli grać, bo niektórzy byli na weselu - oznajmił Zbigniew Cyzman, szkoleniowiec Korala. Czarni: Handel, Chmielewski, Łagoda, Szwałek, Pałubicki, Jankiewicz, Karmański, Bernatek, Wegner, Łazor, Spryszyński.

Koral: Stępniak (Czarni Czarne), Czapiewski, Michalski, Kaczmarek, Miętki, Kulczyk, Bulwan, G. Dowksza, Żukowski, Meyer, Lewicki. Na zmiany weszli: Cyzman, Nawacki, Wachnik, Janczak, Kustra, Piotr Binkiewicz (MKS Debrzno).

Jantar/Euro-Industry - Polonez 0:3

W Ustce Jantar/Euro-Industry uległ Polonezowi Bobrowniki 0:3 (0:1). Bramki zdobyli: Marek Kozak, Jacek Rubinowicz i Tomasz Perkowski.

- W pierwszej połowie posiadaliśmy pełną kontrolę nad grą w środku pola i mieliśmy jeszcze trzy szybkie akcje - zrelacjonował Tadeusz Wanat, trener Poloneza. - Dwóch graczy z podstawowego składu doznało kontuzji: Grzegorz Rzadkiewicz i Kamil Duda.

Jantar/Euro-Industry: Nabożny, Oleszczuk, Mondrzejewski, Jurkiewicz, Jarowski (Gryf 95), Tomas, Solczak, Jaskólski, Iwański, Mateusz Sobczak (Gryf 95 Słupsk), Konrad Barnik (po kontuzji wznowił treningi, jego ostatnim klubem był Gryf 95). Na zmiany weszli: Jadczyk (bramkarz), Szczerbo, Oczujda, Malinowski, Lembowicz i Mikołajczyk.

Polonez: Mikołajczak, Reutt, Michał Wesołowski (Gryf 95 Słupsk), D. Giszka, Kozak, Artur Ziółkowski (Gryf 95), Rzadkiewicz, M. Staszczuk, Duda, Rubinowicz, Perkowski. Po przerwie:Dworak oraz zawodnicy w polu: Makowiecki i Radoń.

Przeciw juniorom

Jantar/Euro-Industry pokonał MUKP Dąbrowa Górnicza (juniorzy starsi) 6:0 (0:0, 3:0, 3:0). Gole strzelili: Sebastian Mikołajczyk - 2, Radosław Makijewski, Adrian Solczak, Mateusz Tomas i Wojciech Janusz.

W tym meczu w składzie ustczan pojawili się Michał Kędzia i Damian Jarowski (obaj Gryf 95), Wojciech Janusz (ostatnio występował w Polonezie Bobrowniki).