Trzy medale Szcześniaka, dwa Kęski

Kęska i Szcześniak po sukcesie w Niemczech.
Kęska i Szcześniak po sukcesie w Niemczech. Archiwum
Lech Szcześniak, zawodnik i trener MMA Czarni oraz zapaśnik Piasta Słupsk zdobył w dwóch imprezach trzy medale.

W Luboniu koło Poznania startował w Polish Brazilian Jiu-Jitsu Challenge 2016. Pobił wszystkich rywali w swojej wadze w kat. master niebieskie pasy 82,3 kg. Dzięki temu zdobył złoty medal. Potem razem z Arturem Kęską, reprezentantem Serpentes Słupsk wyjechał do Limburga w Niemczech gdzie walczył w turnieju Naga Germany Grappling Championship 2016. Kęska wywalczył dwa srebrne medale : w kategorii No-gi Master beginer 98 kg i Gi Master niebieskie 98 kg, natomiast Szcześniakowi przypadły dwa złote medale: No-gi Director intermediate 78 kg i Gi Director niebieskie 78 kg.