Artur Kęska z Serpentes Słupsk zdobył Puchar Polski w Luboniu

r
Artur Kęska na najwyższym stopniu podium wagi 97,5 kg białe pasy masters. Nie było silnych na słupszczanina Serpentes Słupsk
Zawodnik Serpentes Słupsk walczył w Luboniu koło Poznania. Tam odbył się V Puchar Polski No Gi Jiu-Jitsu. Kęska w kategorii do 97,5 kg master białe pasy wywalczył pierwsze miejsce.

W drodze po złoto najpierw pokonał Tomasza Warownego z Chaos Gold Team Warszawa na punkty 6:2. - Walka ta była udanym rewanżem, ponieważ ci zawodnicy spotkali się w tym roku w maju podczas berlińskiego turnieju NAGA Germany Grappling Championship 2015. Wtedy górą był Warowny. Jednoznacznie wskazuje to, że słupszczanin odrobił zadanie domowe i wyciągnął właściwe wnioski z porażki - ocenia Damian Bartnicki, trener Serpentes.

W finale Kęska pokazał prawdziwy kunszt brazylijskiego jiu--jitsu. Wykazał pełną dominację nad Maciejem Gwarkiem z Linke Gold Team Szczecin pokonał go 12:0. - To duży sukces i ukoronowanie dobrej postawy naszego zawodnika - ocenia Bartnicki.

Drugi z zawodników klubu Serpentes Emil Trela walczył w kategorii do 85,5 kg białe pasy. Niestety, odpadł już w pierwszej rundzie turnieju. Przegrał po zaciętym pojedynku przez wskazanie sędziów z Marcinem Ślusarczykiem, reprezentantem Gold Team Polska.

Puchar Polski w Luboniu pokazał, jak wielkie jest obecnie zainteresowanie sportami walki. W jednodniowych pojedynkach udział wzięło 737 zawodników reprezentujących Polskę, ale także sąsiednie kraje. Tak duża frekwencja spowodowała, że już kolejny Puchar Polski będzie imprezą dwudniową.