Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Starosta powiau słupskiego podsumował dwa lata kadencji

Zbigniew Marecki
Zbigniew Marecki
Starosta powiatowy podsumował ostatnie dwa lata.
Starosta powiatowy podsumował ostatnie dwa lata. Archiwum
W ciągu ostatnich dwóch lat w powiecie słupskim realizowano 38 zadań infrastrukturalnych, na które wydano 35 milionów złotych, w tym 22,5 miliona zł pozyskano z zewnątrz. Standarową inwestycją była budowa ulicy Wczasowej w Ustce.

- Wreszcie ten ciąg spacerowo-jezdny w Ustce jest na miarę XXI wieku - podkreślał starosta Zdzisław Kołodziejski, podsumowując dwa lata swojej obecnej kadencji na tym stanowisku.

Według niego mieszkańcy powiatu doceniają także wprowadzenie karty płatniczej w wydziale komunikacji i modernizację geodezji w starostwie. Po raz kolejny pochwalił się też drogami modernizowanymi na odcinkach Głobino-Dobieszewo, Potęgowo-Stowięcino oraz Kwakowo-Zelkówko.

Ponadto starostwo dokończyło m.in. drogę na Darłowo, która jest ważna ze względów turystycznych. Kolejne inwestycje są planowane na przyszły rok. Dla starosty ważne są także osiągnięcia w zakresie polityki społecznej. W tym zakresie wymienił zmianę zarządzania domami dla dzieci, czyli nowej wersji domu dziecka oraz uruchomienie warsztatów terapii zajęciowej, które 28 grudnia będą uruchomione w Sycewicach. Natomiast na miejscu filli PUP w Ustce powstaje mieszkanie chronione dla młodzieży, która opuszcza powiatowe placówki.

Powodem do dumy dla starosty jest także to, że udało się zmodernizować siedzibę Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Damnicy. - Wszystko wskazuje na to, że otrzymamy także pieniądze na renowację parku w centrum Damnicy - dodał starosta Kołodziejski.

Z kolei Urszula Dąbrowska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie mówiła o wyróżnieniu dla powiatu i PCPR za wkład w rozwój rodzinnej pieczy zastępczej. - Na swoim terenie mamy już 6 rodzinnych domów dziecka, 9 zawodowych rodzin zastępczych, w tym 5 o charakterze pogotowia rodzinnego. W tym roku udało się nam także utworzyć jedną rodzinę specjalistyczną, czyli taką, która zajmuje się dziećmi niepełnosprawnymi - wyliczała dyr. Dąbrowska.

Za wielki sukces starostwa uznaje także spadek bezrobocia, bo w ciągu 2 lat w Słupsku i powiecie słupskim spadło ono o blisko 40 procent. W 2014 w powiecie bezrobotnych było ponad 10 tysięcy, a w listopadzie 2016 - już tylko trochę ponad 6 tysięcy. - Dziękuję urzędnikom z PUP za dużą aktywność w tym zakresie - podkreślał starosta Kołodziejski.

W podobnym tonie wypowiadał się Paweł Kądziela, dyrektor PUP, który podkreślał, że na naszym terenie wciąż spada bezrobocie, choć już dawno zakończył się sezon letni.

Przeczytaj także na GP24

gp24

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza