Start Miastko wraca do ligi okręgowej (wideo, zdjęcia)

Andrzej Gurba
Start Miastko - Kaszubia Studzienice 3:2
Start Miastko - Kaszubia Studzienice 3:2 Andrzej Gurba
Piłkarze Startu Miastko po kilku latach tułaczki w A-klasie wracają do ligi okręgowej. W niedzielę w dramatycznych okolicznościach pokonali na własnym boisku 3:2 Kaszubię Studzienice, wicelidera rozgrywek.
Start Miastko - Kaszubia Studzienice 3:2. Awans Startu do ligi okręgowej

Start Miastko awansował do ligi okręgowej

Start zajmował trzecie miejsce i ten mecz decydował o awansie. W pierwszej połowie piłkarze z Miastka mieli optyczną przewagę. Nie potrafili jednak strzelić bramki, mimo kilku bardzo dogodnych sytuacji.

Bardzo dobrze bronił też bramkarz zespołu ze Studzienic. Piłkarze Kaszubi strzelili na 1:0 z jednej z nielicznych kontr. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej gra wyrównała się. Kaszubia strzeliła drugą bramkę.

Wydawało się, że to już koniec marzeń Startu o okręgówce. Piłkarze z Miastka przypuścili jednak frontalny atak strzelając kontaktową bramkę. Szybko padł dla Startu drugi gol.

Gra w drugiej połowie była bardzo ostra. W efekcie dwóch piłkarzy Kaszubi dostało czerwone kartki. Już w doliczonym czasie gry Start zdobył trzecią bramkę, ku rozpaczy piłkarzy i kibiców ze Studzienic (remis premiował awansem Kaszubię).