STK Czarni wracają do ligowego grania. Mecz w Słupsku

Michał Piątkowski
Łukasz Capar
Słupszczanie podejmą we własnej hali Znicz Pruszków i będą zdecydowanym faworytem tego spotkania.

Słupscy fani na pewno zdążyli zatęsknić za grą swojego zespołu. Ostatni raz we własnej hali Czarne Pantery zaprezentowały się trzy tygodnie temu, kiedy po bardzo dobrym meczu pokonały Sokół Łańcut. Jeszcze lepiej podopieczni Cesnauskisa zaprezentowali się tydzień później, gdzie w spotkaniu wyjazdowym kompletnie zdominowali tyski GKS i po meczu, w który kontrolowali niemal przez całe czterdzieści minut gry zwyciężyli 91:84. Znicz jednak nie przyjedzie do Gryfii tylko po to, aby sprezentować gospodarzom dwa ligowe punkty. Zawodnicy z Pruszkowa już nie raz w tym sezonie pokazali charakter i na pewno są w stanie sprawić niespodziankę.

Stabilna forma

W Czarnych w ostatnim czasie ciężko znaleźć jakieś negatywy. Zespół z meczu na mecz prezentuję się, co raz lepiej i widać, że Cesnauskis potrafi na każdym treningu rozwijać swój pomysł na grę. Znakomicie wygląda Adrian Kordalski. Generał Czarnych prezentuję się chyba jeszcze lepiej niż w poprzednich rozgrywkach, co wydawało się wręcz niemożliwe. Słupski rozgrywający nie tylko jest motorem napędowym słupskiego zespołu, ale gra naprawdę rozważnie i dużo dojrzalej niż rok temu. Kiedy trzeba seryjnie zdobywa punkty, ale w ciężkich momentach potrafi też zwolnić i perfekcyjnie rozegrać rozrysowaną akcję. Kordalski poprawił też rzut za trzy punkty i tak jak np. w Tychach trafił dwa razy na 100 % skuteczności. W ostatnich tygodniach znacznie lepiej wygląda też kapitan Patryk Pełka, który po przeciętnym początku sezonu, znowu jest jednym z liderów słupskiej ekipy. Na parkiet powróci najbardziej doświadczony w zespole Marcin Dutkiewicz, który w meczu z GKS pauzował z powodu kontuzji palca.

Przełamać serię

Goście przegrali trzy ostatnie spotkania i na pewno zrobią wszystko, aby przerwać niefortunną dla nich serię. Znicz w tym roku koszykarsko wygląda bardzo dobrze i całkiem realna zapowiadana jest ich gra o play – off. Pruszkowianie wygrywali w tym roku już na wyjazdach w – Poznaniu, Prudniku czy Oplu udowadniając, że presja obcej hali nie wpływa negatywnie

na ich grę. Liderami zespołu są Mateusz Szczypiński oraz January Sobczak. Ten pierwszy zdobywa średnio 16,3 punktu oraz dokłada prawie 3,5 zbiórki. Drugi z wymienionych zawodników do 15,2 punktów dokłada 5,3 asysty na mecz. Trenerem pruszkowskiej drużyny jest Andrzej Kierlewicz.

Słupszczanie będą zdecydowanym faworytem spotkania, jednak koszykówka już nie raz pokazywała jak przewrotną dyscypliną sportu być potrafi. Goście zagrają o przerwanie negatywnej serii, a to zawsze podwójnie motywuje. Początek spotkania już w sobotę (30.11.2019) w hali Gryfia o godzinie 18.