Lesław Hnat przedwczoraj został prezesem szczecińskiej Stoczni Remontowej Gryfia. Wczoraj funkcję prezesa powierzyła mu także Rada Nadzorcza Morskiej Stoczni Remontowej w Świnoujściu.

Przed dwoma dniami Rada Nadzorcza przyjęła rezygnację Patryka Michalaka z funkcji prezesa Szczecińskiej Stoczni Remontowej. Na to stanowisko powołany został Lesław Hnat, dotychczasowy członek zarządu, dyrektor finansowy stoczni.

To nie koniec roszad personalnych ponieważ wczoraj Lesława Hnata na stanowisko prezesa powołała także Rada Nadzorcza Morskiej Stoczni Remontowej w Świnoujściu. Jacek Szafrański, dotychczasowy szef spółki objął funkcję wiceprezesa MSR. Natomiast z zarządu świnoujskiej remontówki odwołano odwołano dotychczasowego wiceprezesa Marka Różalskiego.

 

Nowy prezes stawia sobie jeden zasadniczy cel -konsolidację obu stoczni. Temu ma służyć "unia" personalna.

Lesław Hnat od kwietnia 2012 r. w zarządzie Szczecińskiej Stoczni Remontowej Gryfia pełnił funkcję dyrektora finansowego. Do jego obowiązków należało m.in. opracowanie i przygotowanie do wdrożenia programu restrukturyzacji spółki.

Specjalista w zakresie rachunkowości, finansów i restrukturyzacji przedsiębiorstw. Przed rozpoczęciem pracy w Gryfii był prezesem Zastalu w Zielonej Górze - spółki giełdowej. Wdrożony przez niego program restrukturyzacji grupy kapitałowej doprowadził do znacznej poprawy wyników finansowych spółki. Wcześniej pracował m.in. w spółkach: RUCH S.A. w Warszawie i Wrocławiu, Fob-Daim Sp. z o.o. w Zawierciu, Fabryce Armatur Głuchołazy S.A., Zakładach Naprawczych Taboru Kolejowego w Oleśnicy i Lubaniu.

Ma 42 lata. Żonaty, ojciec dwójki dzieci.