W Norymberdze trwają targi branży okien, drzwi i fasad Fensterbau Frontale. Obecny jest tam bytowski Drutex.

Fensterbau Frontale w Norymberdze to wiodące na świecie targi branży okien, drzwi i fasad. 

- Ze względu na znaczenie rynku niemieckiego w strategii rozwoju firmy oraz jego największy udział w sprzedaży eksportowej Drutex regularnie uczestniczy w wystawie w Norymberdze. To jedno z najważniejszych wydarzeń na planie europejskich eventów targowych dla firmy - informuje 

Kamila Newlin-Łukowicz z Premium Media, które obsługuje medialnie bytowską spółkę.

tym roku na ponad 150-metrowym stoisku DRUTEX przedstawia swoje najnowsze, energooszczędne rozwiązania w zakresie stolarki PVC i własne, nowoczesne systemy rolet nakładanych i adaptacyjnych. Jak informuje Drutex, innowacyjne systemy są wynikiem zaawansowanych badań i wielomiesięcznych prac działu badań i rozwoju bytowskiej spółki. Ponadto na stoisku znajdują się również systemy cieszące się dotychczas największym powodzeniem wśród klientów - IGLO Energy oraz IGLO 5, jak również wprowadzone w ubiegłym roku do oferty drzwi podnoszono-przesuwne IGLO-HS i system drewniano-aluminiowy Duoline. 

- Obecność na targach Fensterbau Frontale jest na stałe wpisana w kalendarz wydarzeń targowych firmy. Udział w wystawie jest świetną okazją do umacniania relacji z obecnymi klientami firmy i budowania nowych relacji biznesowych - wyjaśnia Adam Leik, dyrektor marketingu w firmie Drutex. - Przygotowaliśmy dla odwiedzających wiele niespodzianek, w tym nowości produktowe, które z pewnością będą cieszyły się zainteresowaniem klientów niemieckich. 

Drutex zakończył rok 2015 z rekordowym wynikiem przychodów, które przekroczyły 620 mln zł. Oznacza to aż 19-procentowy wzrost w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. To przede wszystkim efekt popularności nowoczesnych systemów okienno-drzwiowych z PVC, które stanowią ok. 90 proc. całkowitej sprzedaży firmy. 

Natomiast sprzedaż zagraniczna stanowi już 70 procent całkowitej sprzedaży Druteksu. Firma oferuje swoje produkty poza Europą również w USA, Meksyku, Australii czy na Bliskim Wschodzie. Dlatego poza targami Fensterbau Frontale w Niemczech, Drutex w tym roku będzie również uczestniczył w kilku innych międzynarodowych wystawach branżowych, w tym w Szwecji, Włoszech oraz Francji.