Firma Drutex z Bytowa wyposażyła w swoje okna największą fabrykę klocków na świecie, która jest w Meksyku.

Montaż stolarki PVC oraz aluminiowej odbywał z końcem 2014 roku w Monterey w Meksyku. Fabryka, która jest największym zakładem na świecie produkującym klocki, wyposażona została w okna i drzwi PVC w systemie Iglo 5 w kolorze aluminium szczotkowane oraz ślusarkę aluminiową. Stolarka PVC znalazła się zarówno w halach produkcyjnych, jak i siedzibie firmy, zaś systemy aluminiowe zamontowane zostały w części biurowej i administracyjnej fabryki, a także posłużyły do wyposażenia ścianek działowych w głównym lobby budynku. Łącznie to 3000 metrów kwadratowych. Dostawa produktów zajęła około miesiąca i odbywała się drogą morską.

- Na pewno odczuwamy satysfakcję, że spełniliśmy wszystkie wymagania partnera z Meksyku i że dzięki temu mogliśmy zrealizować tak prestiżową inwestycję. Nasze okna musiały spełnić wiele technologicznych kryteriów charakterystycznych dla rynku meksykańskiego. Cieszymy się, że do realizacji tak ważnego projektu, światowy lider w produkcji klocków edukacyjnych wybrał nasze sprawdzone rozwiązania - mówi Bogdan Gierszewski, dyrektor ds. produkcji firmy Drutex.

Fabryka klocków nie jest pierwszą inwestycją firmy Drutex w Meksyku. Firma od lat sprzedaje swoje okna na tamtejszym rynku. W ostatnich miesiącach Drutex dostarczył okna również do kopalni złota w miejscowości Guerrero, należącej do kanadyjskiej grupy Torex Gold. Inwestycja obejmowała stolarkę aluminiową w kolorze białym i wiązała się z wyposażeniem w okna i drzwi zakładu jak i budynków administracyjnych należących do firmy.

Szczególnym wyzwaniem był w tym wypadku również montaż stolarki ze względu na specyficzne położenie kopalni - w górach, z dala od cywilizacji. 

- Dzięki sprawności działania, szybkiej decyzyjności i świetnej koordynacji systemów produkcji i sprzedaży, jesteśmy w stanie zapewnić najkrótsze terminy realizacji zamówień na rynku. W Europie to zaledwie siedem dni od momentu złożenia zamówienia. Nasze produkty cieszą się również dużym powodzeniem poza naszym kontynentem, jako że produkcja wraz z dostawą na rynki pozaeuropejskie trwa zaledwie kilka tygodni. Jesteśmy więc bardzo konkurencyjni nawet w stosunku do lokalnych producentów. Świetnym tego odzwierciedleniem jest chociażby prestiżowy kontrakt, jaki zrealizowaliśmy w Meksyku - dodaje Bogdan Gierszewski.