Sukces słupskich policjantów w biegach przełajowych w Niemczech

oprac. Wojciech Frelichowski
Od lewej:  Arkadiusz Maruszewski, Arkadiusz Połeć i  Robert Siudowski.
Od lewej: Arkadiusz Maruszewski, Arkadiusz Połeć i Robert Siudowski. Szkoła Policji w Słupsku
Policjanci ze Szkoły Policji w Słupsku zdobyli dwa pierwsze miejsca podczas biegów przełajowych zorganizowanych przez Policję niemieckiego landu Brandenburgia. Start polskich policjantów w tej imprezie to jeden z elementów współpracy Wyższej Szkoły Policji w Oranienburgu i Szkoły Policji w Słupsku.

Jesienny bieg przełajowy został rozegrany na dwóch dystansach - 3 i 10 kilometrów. Trasy zostały wyznaczone w kompleksie leśnym nad jeziorem Lehnitz, które znajduję się w pobliżu Wyższej Szkoły Policji w Oranienburgu.

Na dłuższym 10-kilometrowym dystansie bezkonkurencyjny okazał się Arkadiusz Połeć, który pokonał wszystkich biegaczy i wywalczył pierwsze miejsce. Trasę przebiegł w czasie 32 minut i 36 sekund. Nad kolejnym biegaczem na mecie reprezentant słupskiej Szkoły Policji uzyskał przewagę 1 minuty i 17 sekund.

Na dystansie tym wystartował również kolejny z policjantów ze Szkoły Policji w Słupsku - st. sierż. Robert Siudowski (czas 48 minut i 14 sekund), który w klasyfikacji generalnej uplasował się na 41. pozycji.

W biegu na dystansie 3,5 kilometra bezkonkurencyjny okazał się również reprezentant Szkoły Policji w Słupsku - post. Arkadiusz Maruszewski, który uzyskał czas 11 minut i 8 sekund.

W ramach polsko-niemieckiej współpracy policyjnych szkół, już w przyszłym miesiącu biegacze z Oranienburga odwiedzą słupską Szkołę Policji, by wspólnie wystartować w - organizowanym w Słupsku - Biegu Niepodległości, który już tradycyjnie wystartuje 11. listopada o godzinie 11:11.