Industria Kielce - Orlen Wisła Płock 20:29. Drużyna z Kielc wyraźnie przegrała finał Orlen Pucharu Polski w Arenie Kalisz. Zobacz zdjęcia

Dorota Kułaga
Industria Kielce - Orlen Wisła Płock. Na zdjęciu Alex Dujszebajew
Industria Kielce - Orlen Wisła Płock. Na zdjęciu Alex Dujszebajew Anna Benicewicz Miazga
Mocno zmęczona ćwierćfinałowym meczem Ligi Mistrzów w Magdeburgu Industria Kielce nie zdobyła kolejnego Orlen Pucharu Polski. Wyraźnie przegrała w Arenie Kalisz z Orlenem Wisłą Płock 20:29. Zespół z Płocka obronił to trofeum, a duży udział w tym triumfie miał Michał Daszek, który rzucił 11 bramek.

Industria Kielce walczyła o kolejny Puchar Polski. Przegrała wyraźnie

Industria Kielce - Orlen Wisła Płock 20:29 (11:15)
Industria: Wolff, Wałach, Mestrić - Moryto 3, Tournat 4, Kounkoud, D. Dujszebajew 1, A. Dujszebajew 2, Wiaderny, Nahi 2, Paczkowski, Surgiel 2, Thrastarson 2, Karaliok 3, Karacić 1.
Orlen Wisła: Alilović, Jastrzębski – Daszek 11, Lucin 8, Zarabec 2, Piroch, Sroczyk, Serdio 2, Susnja, Samoiła, Fazekas 1, Krajewski 3, Terzic, Dawydzik 2, Mihić, Mindegia

Po trudnym i wyczerpującym meczu półfinałowym Orlen Pucharu Polski Industria Kielce wygrała z Energą Wybrzeże Gdańsk 33:30. W finale zmierzyła się z Orlenem Wisłą Płock, która pokonał KGHM Chrobrego Głogów.

Pierwszą bramkę dla Industrii - na 1:1 rzucił Artiom Karaliok. W 2 minucie i 49 sekundzie mistrzowie Polski prowadzili 2:1 po trafieniu Alexa Dujszebajewa.

Industria miała w tym meczu mocne wsparcie z trybun.
Industria miała w tym meczu mocne wsparcie z trybun. Anna Benicewicz Miazga

W spotkaniu tym grali Andreas Wolff i Igor Karacić, których zabrakło w półfinale z Energą Wybrzeżem Gdańsk.

W 8 minucie bardzo dobrze grający na początku spotkania podopieczni Talanta Dujszebajewa prowadzili 4:2.

W 13 minucie był już remis 6:6. Po ostrym faulu na Alexie Dujszebajewie doszło do przepychanek na parkiecie. Dawid Dawydzik za to zagranie dostał 2 minuty kary.

W 15 minucie drużyna Orlen Wisły po raz pierwszy objęła prowadzenie 7:6. W 24 minucie po szóstej bramce świetnie dysponowanego dziś Michała Daszka drużyna z Płocka wyszła na prowadzenie 12:10.

W 27 minucie było już 14:10 dla Orlenu Wisły. Mistrzowie Polski mieli problemy w ataku. Brakowało precyzji.

Orlen Wisła odjechał Industrii, od stanu 10:10 do 15:10. Jedenaście sekund przed końcem pierwszej połowy o czas poprosił trener Talant Dujszebajew. Po wznowieniu gry kapitalną bramkę z drugiej linii rzucił Alex Dujszebajew.

Do przerwy drużyna Orlen Wisła Płock prowadziła 15:11.

W 35 minucie było 19:13 dla Płocka.

Kiryil Samoila w 38 minucie za brutalny faul na Thrastarsonie dostał czerwoną kartkę. Było to przy stanie 15:20.

W 42 minucie czerwoną kartkę z gradacji kar dostał Artiom Karaliok.

W 48 minucie i 16 sekundzie 10 bramkę zdobył bohater tego meczu - Michał Daszek. Było już 25:16 dla Orlenu Wisły.

Ostatnia bramkę w finale Orlen Pucharu Polski zdobył Tin Lucin, który ustalił wynik meczu na 29:20. Tym samym trzeci raz z rzędu trofeum to trafiło do Nafciarzy. MVP meczu został Michał Daszek.