- Tradycyjnie w okresie Wszystkich Świętych znacznie rozszerzamy komunikację obsługującą obydwa słupskie cmentarze. Częstotliwość funkcjonowania komunikacji miejskiej [...] będzie bardzo wysoka. Co kilka minut będą odjeżdżały autobusy – informuje Hubert Tosik z Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku.
Pierwsze zmiany dla pasażerów wejdą w życie już 28 października. Na słupskie ulice wyjadą dodatkowe linie autobusowe. Udostępniona dla komunikacji ma zostać również ulica Armii Krajowej. Jak będzie wyglądać komunikacja w poszczególne dni?
28 października (sobota):
- wszystkie kursy linii 8 zostają przekwalifikowane w linię 68,
- w godzinach od 8 do 16 wszystkie kursy linii 19 będą wykonywane do Nowego Cmentarza (bez obsługi działek),
- wybrane kursy linii 18, 19 i 68 obsłużone zostaną taborem PN (przegubowym, niskopodłogowym).
29 października (niedziela):
- wszystkie kursy linii 19 będą wykonywane do Nowego Cmentarza,
- wybrane kursy linii 18 zostaną obsłużone taborem PN.
30 października (poniedziałek):
- ograniczona zostaje obsługa pętli 3 Maja-działki do 3 par kursów linii 6, pozostałe kursy na linii 6 będą wykonywane do/z Nowego Cmentarza.
31 października (wtorek):
- w godz. 08:30 do 17:00 funkcjonuje linia 62 co 30 minut obsługiwana taborem SN (standardowym, niskopodłogowym).
1 listopada (środa):
- obowiązuje rozkład niedzielny oraz funkcjonują linie specjalne: linia 61 co 10 minut, linia 62 co 10 minut, linia 63 co 10 minut, linia 64 co 20 minut, linia 65 co 20 minut, linia 68 co 40 minut oraz dodatkowo wg. specjalnych rozkładów jazdy linia 9 – co 20 minut, linia 18 – co 10-15 minut,
- wybrane kursy linii 9 będą wykonywane na trasie skróconej Hubalczyków – Węzeł Transportowy – Hubalczyków,
- przejazdy dla pasażerów na wszystkich liniach tego dnia – bezpłatne.
2 listopada (czwartek):
- komunikacja funkcjonuje jak w dniu 31 października.
Wszystkie połączenia mają zostać obsłużone przez tabor MZK. Rok temu miejskiego przewoźnika w realizacji świątecznych kursów musiał wspomagać PKS Słupsk i Nord Express.
- Jesteśmy po rozmowach z MZK, okazało się, że są w stanie własnymi siłami spółki, pracą kierowców obsługiwać ten 1 Listopada – zapewnia Krystyna Danilecka-Wojewódzka, prezydent Słupska.
Trasy linii specjalnych:
- Linia 61: DWORZEC KOLEJOWY I AUTOBUSOWY - Wojska Polskiego - Sienkiewicza - Grodzka - Armii Krajowej - Stary Cmentarz - Kaszubska - Kilińskiego - Kopernika - Wolności - 3 Maja - Zachodnia - NOWY CMENTARZ - Zachodnia - 3 Maja - Wolności - Kopernika - Kilińskiego - Kaszubska - Stary Cmentarz - Armii Krajowej - Grodzka - Sienkiewicza - Tuwima – Kołłątaja – DWORZEC KOLEJOWY I AUTOBUSOWY (co 10 minut w godzinach od 08:30 do ok. 15:30);
- Linia 62: 11 LISTOPADA - Szczecińska - Kołłątaja - Wojska Polskiego - Sienkiewicza - Grodzka - Armii Krajowej - Stary Cmentarz - Kaszubska - Kilińskiego - Kopernika - Wolności - 3 Maja - Zachodnia - NOWY CMENTARZ - Zachodnia - 3 Maja - Wolności - Kopernika - Kilińskiego - Kaszubska - Stary Cmentarz - Armii Krajowej - Grodzka - Sienkiewicza - Tuwima - Szczecińska - 11 LISTOPADA (w godz. 07:00 – 08:30 co 30 minut, w godz. 08:30 – 16:00 co 10 minut, w godz. 16:00 – 20:00 co 30 minut);
- Linia 63: 11 LISTOPADA - Szczecińska - Małcużyńskiego - Piłsudskiego - Pileckiego - Rejtana (nawrót na rondzie przy Konarskiego) - Rejtana - 3 Maja - Zachodnia – NOWY CMENTARZ - Zachodnia - 3 Maja - Rejtana (nawrót na rondzie przy Konarskiego) - Pileckiego - Piłsudskiego - Małcużyńskiego - Szczecińska - 11 LISTOPADA (co 20 minut w godz. 08:00 – 09:00 oraz co 10 minut w godz. 09:00 – 15:00);
- Linia 64: HUBALCZYKÓW – Boh. Westerplatte – Kozietulskiego – Lotha – Obrońców Wybrzeża - Stary Cmentarz – Kaszubska – Kilińskiego – Kopernika – Wolności – 3 Maja – Zachodnia – NOWY CMENTARZ - Zachodnia - 3 Maja - Wolności - Kopernika - Kilińskiego - Kaszubska - Stary Cmentarz – Obrońców Wybrzeża – Lotha - Kozietulskiego – Boh. Westerplatte – HUBALCZYKÓW (co 20 minut, w godzinach 09:00 – 15:00);
- Linia 65: OS. NADRZECZE – Poznańska – Lutosławskiego – Prosta – Jagiełły – A. Łajming - Sienkiewicza - Grodzka - Armii Krajowej - Stary Cmentarz - Kaszubska - Kilińskiego - Kopernika - Wolności - 3 Maja - Zachodnia - NOWY CMENTARZ - Zachodnia - 3 Maja - Wolności - Kopernika - Kilińskiego - Kaszubska - Stary Cmentarz - Armii Krajowej - Grodzka – Sienkiewicza – A. Łajming – Jana Pawła II – Prosta – Lutosławskiego – Szymanowskiego – Słoneczna – Zielona – OS. NADRZECZE (co 20 minut, w godzinach 09:00 – 15:00);
- Linia 68: HUBALCZYKÓW – Boh. Westerplatte – Gdyńska – Racławicka – Arciszewskiego – Mierosławskiego – Boh. Westerplatte – Wiejska – Garncarska – Pobożnego – Armii Krajowej – Grodzka – Sienkiewicza – A. Łajming – Tuwima – Kołłątaja – 3 Maja – Leszczyńskiego – Konarskiego – Rejtana – 3 Maja – Zachodnia – NOWY CMENTARZ – Zachodnia – 3 Maja – Rejtana – Konarskiego – Leszczyńskiego – 3 Maja – Kołłątaja – Wojska Polskiego – Sienkiewicza – Grodzka – Armii Krajowej – Pobożnego – Garncarska – Gdańska – Kniaziewicza – Mierosławskiego – Arciszewskiego – Racławicka – Gdyńska – Boh. Westerplatte – HUBALCZYKÓW (co 40 minut, w godzinach 09:00 – 18:30).
Niedzielne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha w Gnieźnie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
- Oddano hołd ofiarom Zbrodni Katyńskiej. Złożono wieniec na grobie Kazimierza Sabbata
- Szef MSZ: Albo Rosja zostanie pokonana, albo będzie stała u naszych granic
- Lecisz do Londynu? Uważaj. Na słynnym lotnisku rozpoczynają się strajki
- Niedziela była wspaniała. A jaki będzie poniedziałek? Sprawdź prognozę pogody