W II lidze kobiet Gryf 95 Słupsk pokonał Juvenię Stargard Szczeciński 4:2

Z lewej strony Paulina Landwójtowicz, a przy piłce Ewelina Spilkowska (obydwie z Gryfa 95 Słupsk). Kamil Nagórek
Gryf 95 Słupsk rozpoczął nowy sezon od zwycięstwa 4:2 z Juvenią Stargard Szczeciński. Na trzy punkty słupszczanki musiały się solidnie napracować, bo do przerwy przegrywały 1:2.

Bohaterką meczu okazała się gryfitka Paulina Landwójtowicz, która strzeliła cztery gole.

Do inauguracyjnego spotkania gryfitki przystąpiły mocno stremowane. Ich akcje były chaotyczne. Zdobyte prowadzenie uspokoiło słupszczanki. Juvenia nie miała zamiaru ustępować pola i grała odważnie. Dlatego zdobyła dwa gole. Po przerwie obraz uległ diametralnie zmianie. Gryf 95 postawił wszystko na jedną kartę i przystąpił do zdecydowanych ataków. Pierwszoplanową postacią była Paulina Landwójtowicz, która szalała na boisku i była wyjątkowo skuteczna pod bramką gości.

- Mam pretensje do swoich zawodniczek za słabą grę w pierwszej połowie - oświadczył Krzysztof Waszkiewicz, trener słupskiego Gryfa 95. - Na treningach ćwiczyliśmy różne warianty gry. Właśnie w tym meczu mogliśmy je sprawdzić. Nie wszystko ułożyło się tak, jak planowałem i zakładałem. Na najbliższych treningach główny nacisk będzie położony na poprawę skuteczności w ataku.

Gryf 95 - Juvenia 4:2 (1:2).

Bramki: 1:0 Landwójtowicz (28), 1:1 Ładniak (33), 1:2 Ładniak (42), 2:2 Landwójtowicz (70), 3:2 Landwójtowicz (71), 4:2 Landwójtowicz (74).

Gryf 95: Gumbis, Sidorowicz, Bielecka, Łyszyk, Michalska (88 Kowalska), Grabowska (88 Chylewska), Górska (61 Dublinowska), Spilkowska, Hubka (76 Terkiewicz), Landwójtowicz, Choma.