Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W słupskim punkcie pielęgnacyjno-higienicznym brakuje ubrań dla osób bezdomnych. Trwa zbiórka odzieży dla najbardziej potrzebujących

Wojciech Lesner
Wojciech Lesner
Z punktu pielęgnacyjno-higienicznego w Słupsku bardzo chętnie korzystają osoby bezdomne.
Z punktu pielęgnacyjno-higienicznego w Słupsku bardzo chętnie korzystają osoby bezdomne. MOPR w Słupsku
Punkt pielęgnacyjno-higienicznych działa w Słupsku od czterech miesięcy. To tutaj osoby w kryzysie bezdomności mogą ostrzyc się, ogolić i wziąć prysznic. Mogą także odziać się w świeże ubrania. Tych niestety zaczęło brakować.

Specjalny punkt został uruchomiony przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w maju bieżącego roku przy Stacji Socjalnej Joannitów na ulicy Szczecińskiej. Powstał z myślą o osobach bezdomnych, które mogą w tym miejscu bezpłatnie ostrzyc się, wziąć prysznic, ogolić się, obciąć paznokcie, a nawet wykonać podstawowe badania i opatrzeć rany. Skorzystać może każdy potrzebujący, o ile, oczywiście, jest trzeźwy.

- Jedna osoba może korzystać z usług punktu stale, dwa razy w tygodniu, w godzinach otwarcia punktu. Przewidujemy rozszerzenie godzin pracy punktu w okresie jesienno-zimowym, w związku z coraz większym zainteresowaniem – mówi Magdalena Krauze z MOPR w Słupsku.

Punkt służy też najbardziej potrzebującym odzieniem. Na otrzymanie świeżej bielizny i ubrań liczyć może każdy bezdomny, który wyrazi taką chęć. Niestety w ostatnich dniach zapas odzieży zakupionej na rozpoczęcie działalności punktu zaczął się kurczyć. Sytuacji z pewnością nie poprawia fakt, że zbliża się okres jesienno-zimowy. Ubrań, przede wszystkim tych ciepłych, może nie wystarczyć dla każdego. MOPR w Słupsku prosi o pomoc w zbiórce odzieży.

- Przyjmiemy ubrania używane, ale w dobrym stanie - głównie spodnie, bluzy, dresy. Jako, że przed nami sezon jesienno-zimowy mile widziane są już kurtki, swetry i cieplejsze zimowe ubrania – wymienia Magdalena Krauze.

W jaki sposób pomóc? Wystarczy dostarczyć odzież do punktu pielęgnacyjno-higienicznego przy ulicy Szczecińskiej 99 (boczne wejście przy hali Gryfia). Ubrania i ręczniki można przekazać w poniedziałki, środy i piątki między godz. 8-10 oraz we wtorki i czwartki między godz. 8-12.

- Jeżeli ktoś posiada ubrania do oddania, a nie może przywieźć ich w podanych godzinach, jest możliwość by nasz pracownik odebrał je z wyznaczonego miejsca na terenie Słupska w godzinach pracy Ośrodka, zapraszamy wtedy do kontaktu telefonicznego celem ustalenia szczegółów – dodaje Magdalena Krauze.

Telefon do kontaktu: 59 844-28-58 lub 453-051-246

Z czynności higienicznych (kąpiel, strzyżenie, golenie, obcinanie paznokci, opatrywanie ran) osoby w kryzysie bezdomności mogą korzystać dwa razy w tygodniu – wtorki i czwartki, między godziną 10 a 12. W te dni przychodzi około 5-11 osób chcących korzystać z oferty punktu. 26 osób jest objętych wsparciem punktu – w większości są to mężczyźni. Od rozpoczęcia działalności punktu wykonano już około 112 kąpieli, 88 strzyżeń, założono ponad 60 opatrunków.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza