Weekend z lubuskimi emocjami sportowymi. Startowali żużlowcy, zapaśnicy i szczypiorniści

Robert Gorbat
Jakub Miśkowiak ze Stali Gorzów nie przebrnął przez eliminacje IMP na żużlu.
Jakub Miśkowiak ze Stali Gorzów nie przebrnął przez eliminacje IMP na żużlu. Robert Gorbay
Kolejny majowy weekend był pełen sportowych emocji z udziałem lubuskich zawodników. Mieliśmy starty żużlowców, zapaśnicze emocje w Kostrzynie nad Odrą i ostatnie mecze pierwszoligowych piłkarzy ręcznych.

ŻUŻEL

Dwaj gorzowianie przepadli w eliminacjach IMP
Jakub Miśkowiak i Oskar Paluch ze Stali Gorzów odpadli z rywalizacji w Indywidualnych Mistrzostwach Polski. W zaległym ćwierćfinale w Gdańsku Miśkowiak zajął 6. miejsce, gromadząc 10 punktów. O braku awansu przesądził ostatni bieg, w którym żużlowiec gorzowskiego klubu przyjechał za Krzysztofem Kasprzakiem i to utytułowany zawodnik Wybrzeża Gdańsk zapewnił sobie udział w dodatkowym biegu o ostatnie miejsce, premiowane wejściem do IMP Challenge. Paluch w trzech pierwszych biegach zgromadził tylko 2 punkty i wycofał się z dalszej rywalizacji.

ZAPASY

Siedem medali Lubuszan w młodzieżowych MP
Siedem krążków zdobyli reprezentanci lubuskich klubów podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski do lat 20, które odbyły się w Kostrzynie nad Odrą. Złoty medal zdobył Kacper Sobczyk z miejscowego UKS Jedynka w kategorii do 55 kg, a brązowy w kategorii jego klubowy kolega Nataniel Troczyński. Po srebro sięgnęli Mateusz Borysewicz-Woźnicki z SKF Olimp Kostrzyn nad Odrą w kategorii do 77 kg i Gracjan Gwozdowski z UKS ZST Lubsko, walczący w kategorii 130 kg. Trzy brązowe medale wywalczyli zawodnicy Agrosu Żary: Gracjan Jedut w kategorii do 60 kg, Wojciech Kuźmiak w kategorii do 63 kg i Jurij Buławczenko w kategorii do 87 kg.

PIŁKA RĘCZNA

Wyjazdowy triumf świebodzinian, derby dla nowosolan
Męskie zespoły, rywalizujące w grupie B I ligi zakończyły sezon 2023-2024. W ostatniej, 26. kolejce spotkań Zew Świebodzin wygrał na wyjeździe z SPR Bór-Joynext Oborniki Śląskie 32:31, natomiast w lubuskich derbach UKS Trójka Nowa Sól pokonał AZS UZ Zielona Góra 29:19. Zew zakończył rozgrywki na 4. miejscu – 56 pkt. (bramki 770:731), UKS Trójka na 5. – 39 pkt. (720:674), a AZS UZ na 13. – 21 pkt. (673:801).

Czytaj również:
Gorzowscy szczypiorniści wreszcie poczuli smak wygranej. Na pożegnanie ze swoimi kibicami pokonali Anilanę Łódź