Uczniowie na śniadanie mają pięć minut

  Uczniowie na śniadanie mają pięć minut

  (lech)

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Przerwy między lekcjami w Zespole Szkół Ogólnokształcących zostały skrócone do pięciu minut.
  Uczniowie na śniadanie mają pięć minut
  - Kto wpadł na taki głupi pomysł - skarżą się uczniowie. - Nie mamy kiedy zjeść śniadania, czy skorzystać z toalety.

  Na próbę w liceum skrócono przerwy do pięciu minut. Wcześniej trwały od 10 do 15 minut. To decyzja rady pedagogicznej i dyrektora szkoły. Młodzieży decyzja nie przypadła do gustu.

  - Nikt nas nie zapytał o zdanie - stwierdza Piotr, uczeń klasy trzeciej. - Teraz gdy nauczyciel prowadzący lekcję chociaż dwie minuty dłużej przetrzyma nas w klasie, z przerwy zostaje nam niewiele.

  Jego słowa potwierdzają inni. - Zawsze na przerwie powtarzałam materiał - mówi Katarzyna z drugiej klasy. - Teraz zanim znajdę w plecaku zeszyt dzwoni dzwonek i nie mam czasu, aby przeczytać cokolwiek.

  Pięciominutowe przerwy zostały wprowadzona na próbę. - W ten sposób ostatnia lekcja zamiast o 15.15 kończy się kwadrans szybciej - mówi Antoni Kaszczuk, dyrektor liceum.

  - Decyzja o skróceniu przerw została podjęta, bo uczniowie dojeżdżający do szkół nie mogli zdążyć na autobusy powrotne. Większość z nich odjeżdża o 15.30. Uczniowie musieli na dworzec dostać się w przeciągu 15 minut. Nie pomógł także autobus, który dowoził młodzież z naszej szkoły na ul. Dworcową. Najczęściej utykał w korku jaki tworzy się w mieście po godzinie 15.
  Jak twierdzi dyrektor, dzięki zmianom uczniowie mogą teraz spokojnie dojść na dworzec. - Nie zwalniają się z ostatnich lekcji tłumacząc, że nie zdążą na autobus - mówi Kaszczuk. - Nie wszystkie przerwy trwają po pięć minut, a jedynie cztery.

  Według urzędników przerwy mogły zostać skrócone. - Dyrektor każdej szkoły może sam podejmować tego typu decyzje - mówi Dariusz Glazik, kierownik wydziału edukacji w starostwie powiatowym.

  - Nie rozmawialiśmy jeszcze o skróconych przerwach w liceum. Być może tak jak w latach ubiegłych spotkamy się z przedstawicielami bytowskiego pekaesu i pięciominutowe przerwy nie będą potrzebne. Zawsze udawało nam się dogadać z przewoźnikiem i znaleźć jakieś inne rozwiązanie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (4)

  Wszystkie komentarze (4) forum.gp24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Wideo z Bytowa

  Zdjęcia z Bytowa

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 poleca

  „Maluch na okładkę Głosu Miastka i Bytowa” Zobacz kandydatów!

  „Maluch na okładkę Głosu Miastka i Bytowa” Zobacz kandydatów!

  „Maluch na okładkę Głosu Słupska” Zobacz kandydatów!

  „Maluch na okładkę Głosu Słupska” Zobacz kandydatów!

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.gp24.pl!

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.gp24.pl!