Kąpielisko Jeleń bez rewolucji

  Kąpielisko Jeleń bez rewolucji

  Andrzej Gurba

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Ośrodek Jeleń w Bytowie.

  Ośrodek Jeleń w Bytowie. ©Andrzej Gurba

  Trwają porządki nad kąpieliskiem Jeleń w Bytowie. Mieszkańców i turystów musimy zmartwić. Przełomu w czasie sezonu nie będzie.
  Ośrodek Jeleń w Bytowie.

  Ośrodek Jeleń w Bytowie. ©Andrzej Gurba

  Droga nad Jeleń z Bytowa to wyboje i koleiny. Dobra wiadomość jest taka, że w tym roku nawierzchnia będzie wymieniana. Zła, że nie przed sezonem turystycznym. Wczoraj pracownicy interwencyjni uwijali się przy koszeniu trawy i wycinaniu kęp przy krawężnikach przy samej drodze dojazdowej do kąpieliska.

  Andrzej Doleciński, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zdjął główną tablicę informacyjną stojącą przy zjeździe z drogi wojewódzkiej. Bo szpeciła. - Odnowimy ją i zamontujemy z powrotem - zapewnia Doleciński.

  Na samym kąpielisku nie widać pozytywnych zmian. Oczu nie cieszy ten sam krzywy pomost ze spróchniałymi gdzieniegdzie deskami i powyginane barierki. - Część desek wymienimy - oznajmia Doleciński. Sam jednak przyznaje, że cały pomost powinien być zbudowany na nowo. - Tylko kto da na to pieniądze - sam przywołuje się do porządku. Wymienione zostaną tablice do koszykówki.

  Turyści, których spotkaliśmy wczoraj nad Jeleniem dziwili się, że kąpielisko nie ma praktycznie plaży. - Jest mało miejsca. I zamiast przyjemnego piasku są kępy traw - mówią Aneta i Piotr Kozikowscy. Doleciński odpowiada, że woda zabiera plażę. - W ubiegłym roku wysypałem czterdzieści ton piasku i wszystko spłynęło. Nie wiem, czy jest sens sypać go w tym roku. Zobaczmy, jaki będzie poziom wody - mówi dyrektor MOSiR-u. Ładniejsza i większa jest plaża niestrzeżona, ale tam MOSiR nie będzie nic robił. Większy problem jest z polem namiotowym w pobliżu niestrzeżonej plaży. Podobnie jak w poprzednich latach zostało zalane.

  - Przez to nie możemy nawet skosić plaży - denerwuje się Doleciński. Miejscowi melioranci sprawdzają skąd bierze się woda. Prawdopodobnie jest spuszczana z dwóch wyżej położonych małych akwenów. - Bo nie jest możliwe, aby było tyle gruntowej wody - oznajmia dyrektor.

  Na początku czerwca WOPR-owcy mają oczyścić kąpielisko z nieczystości, które są w wodzie. - W czerwcu sanepid zbada akwen. Nie powinno być żadnych problemów z dopuszczeniem kąpieliska do użytku - mówi Grzegorz Żygowski, który dzierżawi obiekty nad Jeleniem. Ratownicy będą przez lipiec i sierpień.

  Niestety, nie uda się przed tegorocznym sezonem zagospodarować bosmanki. - Teren wokół oklejony jest taśmą i tak zostanie. Prosimy mieszkańców i turystów, aby nie wchodzili poza taśmę - mówi Michał Kurpanik, prezes Bytowskiego Klubu Żeglarskiego, któremu miasto przekazało niedokończony obiekt. W czerwcu społecznicy planują zbudować pomost. Teraz straszy niebezpieczna stalowa konstrukcja.

  - W lipcu ruszymy ze szkółką pływania. Młodych adeptów szkolił będzie WOPR, który przeprowadzi też kurs na młodszego ratownika. Po nim zorganizujemy zajęcia na desce, a już we wrześniu regaty - informuje Kurpanik.

  Czy Jeleń będzie tętnił życiem w wakacje? Pod względem imprez raczej nie. Żadnych sprecyzowanych planów nie ma MOSiR, dzierżawca kąpieliska oraz klub żeglarski. Jeśli chodzi o handel, to czynna będzie restauracja, sklep. Będą też sezonowe stosika.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (4)

  Wszystkie komentarze (4) forum.gp24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Wideo z Bytowa

  Zdjęcia z Bytowa

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 poleca

  „Maluch na okładkę Głosu Miastka i Bytowa” Zobacz kandydatów!

  „Maluch na okładkę Głosu Miastka i Bytowa” Zobacz kandydatów!

  „Maluch na okładkę Głosu Słupska” Zobacz kandydatów!

  „Maluch na okładkę Głosu Słupska” Zobacz kandydatów!

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.gp24.pl!

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.gp24.pl!