Żołnierz z Lęborka wygrał bieg dla komandosów

red/polska zbrojna
Artur Pelo z 1 Lęborskiego Batalionu Zmechanizowanego zwyciężył w I Setce Komandosa. Żołnierz z Lęborka najszybciej pokonał morderczy dystans  101,5 km.
Artur Pelo z 1 Lęborskiego Batalionu Zmechanizowanego zwyciężył w I Setce Komandosa. Żołnierz z Lęborka najszybciej pokonał morderczy dystans 101,5 km. Jacek Szustakowski Polska Zbrojna

W trasę wyruszyło 113 śmiałków. Podczas I Setki Komandosa zawodnicy musieli biec w mundurach przez pierwsze 40 km, a początkowe 10 km z dodatkowym 10-kilogramowym obciążeniem. Pozostałe 60 km mogli natomiast pokonać w dowolnym stroju. Zadania nie ułatwiały im deszcz oraz ciemności. Biegacze wyruszyli na trasę w piątek o godz. 22.00. Ostatni z nich na mecie zameldował się w sobotę o godz. 17.39.

Wyniki

Mężczyźni
1. plut. Artur Pelo (1 Lęborski Batalion Zmechanizowany / 7 Brygada Obrony Wybrzeża) 9 godz. 33 min 43 s
2. Tomasz Kuliński (Wojskowy Klub Biegacza Meta Lubliniec) 9 godz. 51 min 48 s
3. st. chor. Tomasz Maluk (WKB Meta Lubliniec / Jednostka Wojskowa Komandosów) 10 godz. 7 min 22 s
4. Filip Rzechowski (BigYellowFoot Adventure Team Gdynia) 10 godz. 9 min 50 s
5. st. sierż. rez. Marcin Walczuk (Stowarzyszenie Grupa Biegowa „Sieradz biega”) 11 godz. 19 min 23 s
6. st. szer. Krzysztof Chomicz (16 Batalion Powietrznodesantowy Kraków) 11 godz. 19 min 54 s

Kobiety
1. Anna Kurdyk (Fitness Army Group Kalisz) 13 godz. 13 min 52 s
2. sierż. sztab. Karina Kubara (Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu) 13 godz. 49 min 3 s
3. Natalia Posadzy-Palicka (Poznań) 15 godz. 16 min 52 s
4. Alina Kujawa (Gdańsk) 16 godz. 15 min 49 s
5. Alicja Kozłowska (Leszno) 16 godz. 26 min 19 s
6. chor. Katarzyna Polakowska (WKB Meta Lubliniec / Biuro Ochrony Rządu) 17 godz. 27 min 40 s.