Wrze w lęborskiej szkole

  Wrze w lęborskiej szkole

  Agnieszka Caronia

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Teresa Ossowska-Szara i Elżbieta Rabenda.

  Teresa Ossowska-Szara i Elżbieta Rabenda. ©Agnieszka Caronia

  Teresa Ossowska-Szara znów będzie dyrektorem "ekonomika". Tak zdecydował zarząd powiatu.
  Teresa Ossowska-Szara i Elżbieta Rabenda.

  Teresa Ossowska-Szara i Elżbieta Rabenda. ©Agnieszka Caronia

  Oświadczenie nauczycieli

  Oświadczenie nauczycieli


  Po sobotnim artykule pt. "Chodziło mi o sprawiedliwość", w którym padło stwierdzenie Teresy Ossowskiej-Szarej, że podpisy nauczycieli zostały wymuszone przez jej kontrkandydatkę, trafiło do nas oświadczenie pracowników lęborskiej szkoły.

  (...) Oświadczamy, że podpisy pod apelem nauczycieli ZSE-H w Lęborku w sprawie nie powierzania stanowiska dyrektora szkoły pani Teresie Ossowskiej-Szarej, nie zostały wymuszone przez dyrektora szkoły Elżbietę Rabendę. Stwierdzenie Teresy Ossowskiej-Szarej o wymuszeniu jest oczywistym kłamstwem i kolejną próbą manipulowania faktami oraz pomówieniem.

  Nauczyciele ZSE-H  Po tym jak przegrał z nią trzy procesy sądowe. Nauczyciele nie chcą jej powrotu na stanowisko.

  - Dyskutowaliśmy nad wykonaniem wyroku sądu - mówi Wiktor Tyburski, wicestarosta powiatu lęborskiego. - Zdecydowaliśmy o odwołaniu Elżbiety Rabendy piątego marca i o powołaniu Teresy Ossowskiej-Szarej szóstego. Z tej decyzji nie jest zadowolona większość nauczycieli.- Nie chcemy pani Szarej - mówi jedna z nauczycielek (imię i nazwisko do wiadomości redakcji). - Napisaliśmy do zarządu powiatu. Jeśli zostanie ona dyrektorem, odwołamy się do kuratorium.

  Na powrót Ossowskiej-Szarej nie zgadza się 22 nauczycieli, w szkole jest ich 26. Sprzeciw z podpisami został przedłożony w sądzie. Nasza redakcja również dysponuje listą. Mimo to, nauczyciele nie chcą indywidualnie podawać swoich nazwisk. Są przestraszeni i nie pozwolili się także fotografować.

  - Boimy się zemsty pani Ossowskiej-Szarej - mówią zgodnie. W apelu piszą, że Ossowska-Szara utraciła ich szacunek i zaufanie. Ich zdaniem przyczyniła się do pogorszenia atmosfery w szkole poprzez próbę wywołania konfliktu nauczycieli, brak uczciwej i rzetelnej komunikacji z pracownikami szkoły, manipulowanie faktami.

  - Zaczęliśmy mówić dopiero teraz, bo wcześniej myśleliśmy, że będzie już spokój - mówi jeden z nauczycieli. - Wiedzieliśmy, że sprawy są w sądzie, ale wicestarosta zapewniał, że to nas nie dotyczy, że to ich problem. I teraz co? Zbliżają się egzaminy, matury, a my nie możemy spokojnie pracować.

  Ossowska-Szara jest zdziwiona postawą nauczycieli. - Nie było mnie trzy i pół miesiąca - mówi. - Jak wychodziłam ze szkoły sytuacja była stabilna, nauczyciele przychylni. Prosiłam nawet rodziców uczniów, by współpracowali z nowym dyrektorem. Pod apelem podpisali się głównie nauczyciele młodzi, którzy niedawno przyszli do pracy. Co im zrobiłam?

  Sprawą zajmie się Kuratorium Oświaty w Gdańsku. - Wczoraj dotarła do mnie ta informacja - mówi Marek Streciak, zastępca kuratora oświaty w Gdańsku. - Oczywiście spotkamy się z nauczycielami i wyrazimy swoją opinię w tej sprawie. Rada Pedagogiczna ma prawo wyrazić wotum nieufności w stosunku do dyrektora.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (52)

  Wszystkie komentarze (52) forum.gp24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 poleca

  „Maluch na okładkę Głosu Miastka i Bytowa” Zobacz kandydatów!

  „Maluch na okładkę Głosu Miastka i Bytowa” Zobacz kandydatów!

  „Maluch na okładkę Głosu Słupska” Zobacz kandydatów!

  „Maluch na okładkę Głosu Słupska” Zobacz kandydatów!

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.gp24.pl!

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.gp24.pl!

  Wideo

  Zdjęcia