Prezes szpitala zwolnił dyscyplinarnie położną

Prezes szpitala zwolnił dyscyplinarnie położną

Andrzej Gurba

Głos Pomorza

Aktualizacja:

Głos Pomorza

Prezes szpitala zwolnił dyscyplinarnie położną

Prezes Szpitala Powiatu Bytowskiego zwolnił położną ©Archiwum

Prezes Szpitala Powiatu Bytowskiego zwolnił położną. To efekt martwej ciąży, którą stwierdzono w miasteckiej placówce.
Prezes szpitala zwolnił dyscyplinarnie położną

Prezes Szpitala Powiatu Bytowskiego zwolnił położną ©Archiwum

O tej tragedii informowaliśmy. 14 lutego w miasteckim szpitalu stwierdzono martwą ciążę. Mieszkanka Miastka (było pięć dni po terminie porodu) trafiła wtedy do prywatnej poradni "K", gdzie była pod opieką podczas całej ciąży.

Kobieta nie mogła wyczuć ruchów dziecka. Położna w poradni nie mogła odnaleźć tętna płodu i skierowała ciężarną do szpitala w Miastku. Na oddziale ginekologiczno-położniczym też nie odnaleziono tętna płodu.
Zostało wykonane badanie USG. Okazało się, że płód jest martwy.

Szpital wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że z jego strony nie było żadnych zaniedbań. Ujawniliśmy jednak wtedy, że szpital zataił informację, że kobieta zgłosiła się do porodu 12 lutego. Zajmowała się nią położna, którą teraz zwolniono. Ciężarną odesłano do domu.

- W czwartek rozwiązałem umowę o pracę z położną w trybie dyscyplinarnym. Po-pełniła kardynalne błędy. Nie ma zapisu tętna płodu z KTG, a powinien być. Ścią-gnęliśmy serwisanta i udało nam się odtworzyć zapis, tyle że nie wiadomo, czy to tętno matki, czy dziecka - mówi Piotr Karankowski, prezes szpitala. Dodaje, że położna nie przestrzegała też innych procedur.

- Nie wezwała lekarza, a powinna. Sama o wszystkim zdecydowała. Przykre jest też to, że po tym co się stało, położna zachowywała się w nonszalancki sposób - oznajmia prezes. Ciąża była duża (5540 g), a więc zagrożona.

Jeszcze w lutym została dokonana sekcja płodu. Wyniki będą w połowie marca.
- Czekam na te wyniki. Jeśli okaże się, że jest jakikolwiek związek między zaniedbaniami położnej a martwą ciążą, to zawiadomię prokuraturę o popełnieniu przestępstwa - oświadcza Karankowski.

Komentarze

Wszystkie komentarze (20) forum.gp24.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

GP24 poleca

Wideo