Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Integracyjny Klub Sportowy Zryw ze Słupska zdobył II miejsce w ogólnopolskim konkursie Lodołamacze

Zbigniew Marecki
Zbigniew Marecki
Klub Zryw ze Słupska z II miejsce w ogólnopolskim konkursie
Klub Zryw ze Słupska z II miejsce w ogólnopolskim konkursie Archiwum
Lodołamacze to ogólnopolski konkurs dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie. W jego organizację od lat zaangażowanych jest wiele osób, które łączy wspólny cel- przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych. Konkursowe statuetki przyznawane są co roku pracodawcom, instytucjom i organizacjom tworzącym odpowiednie warunki pracy dla osób niepełnosprawnych.

W tym roku Kapituła Konkursu nagrodziła już po raz dwunasty firmy otwarte na zatrudnianie osób niepełnosprawnych, pracodawców wyjątkowych, zaangażowanych i promujących niepełnosprawnych pracowników. Tym razem organizatorzy zaskoczyli uczestników odmienioną odsłoną konkursu Lodołamacze. Przedsięwzięcie zyskało nową strukturę i nowe zasady.

Pracodawcy rywalizowali jak co roku o tytuł Lodołamacza 2017 w kategoriach: zatrudnienie chronione, otwarty rynek pracy, instytucja. Konkurs odbywał się na poziomie regionalnym i centralnym.

W konkursie na poziomie regionalnym uczestniczyli reprezentanci Integracyjnego Klubu Zryw ze Słupska. Konkurowali z przedstawicielami firm z czterech województw. Natomiast na poziomie krajowym klub zajął drugie miejsce.

- To duże wyróżnienie nie tylko dla naszego klubu, ale także dla miasta - mówił w poniedziałek w słupskim ratuszu Mirosław Mirynowski, prezes klubu, który skupia przede wszystkich osoby ze schorzeniami wzroku.

W minioną środę przedstawiciele klubu uczestniczyli w uroczystej gali kończącej tegoroczną edycję konkursu, która odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie. Patronat nad konkursem objęła Agata Kornhauser-Duda, małżonka Prezydenta RP.

Jak podkreślał Mirosław Mirynowski, Klub Zryw od dawna jest zaangażowany w przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z różnymi formami niepełno-sprawności. Według niego, w Zrywie niepełnosprawni są pełnosprawnymi pracownikami zaangażowanymi we wspólne budowanie sukcesu.

Klub Zryw zrzesza ponad 170 członków, w tym 90 osób z dysfunkcją narządu wzroku. Celem Klubu jest integracja, rozwijanie i organizacja powszechnej kultury fizycznej, sportu, rehabilitacji, turystyki i czynnego wypoczynku w środowisku osób niepełnosprawnych, a w szczególności ze schorzeniem narządu wzroku. Misją Klubu jest inicjowanie i prowadzenie różnych form zajęć sportowych i kulturalnych dla osób niepełnosprawnych oraz ich rodzin, poprawa kondycji sportowej swoich członków, rozwijanie ich zainteresowań sportowych. W Klubie działają sekcje: szachowa, warcabowa, strzelectwo pneumatyczne i laserowe, basen, bowling, showdown (rodzaj ping ponga dla niewidomych) i nordic walking. Klub Zryw jest zrzeszony w Stowarzyszeniu Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących CROSS oraz w Związku Kultury Fizycznej Olimp.

Czytaj także na GP24


Woodstok prezydenta Biedronia za słupskie pieniądze

**

Reprezentanci Integracyjnego Klubu Sportowego Zryw przynieśli ze sobą do ratusza zdobyte certyfikaty oraz statuetkę srebrnego Lodołamacza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza