Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Teraz słupszczanie wybiorą projekty

Grzegorz [email protected]
Wczoraj zakończył się etap oceny merytorycznej projektów złożonych przez słupszczanki i słupszczan do Słupskiego Budżetu Partycypacyjnego na 2017 rok.
Wczoraj zakończył się etap oceny merytorycznej projektów złożonych przez słupszczanki i słupszczan do Słupskiego Budżetu Partycypacyjnego na 2017 rok. Łukasz Capar
Wczoraj zakończył się etap oceny merytorycznej projektów złożonych przez słupszczanki i słupszczan do Słupskiego Budżetu Partycypacyjnego na 2017 rok.

14 ze zgłoszonych urzędnicy odrzucili z przyczyn formalnych, a 69 przeszło weryfikację pozytywnie.

Do rozdysponowania są dwa miliony złotych. Które z projektów zostaną zrealizowane, zadecydują mieszkańcy. Głosowanie odbędzie się od 5 do 25 września. Wśród zgłoszonych projektów są np. propozycje budowy boiska, rewitalizacji podwórka, parkingu osiedlowego, integracyjnego placu zabaw dla niepełnosprawnych i pełno-sprawnych. Są też takie jak remonty ulic, które są podstawowym obowiązkiem miasta.

Wczoraj zakończył się etap oceny merytorycznej projektów złożonych przez słupszczanki i słupszczan do Słupskiego Budżetu Partycypacyjnego na 2017 rok. 14 ze zgłoszonych urzędnicy odrzucili z przyczyn formalnych, a 69 przeszło tę weryfikację pozytywnie.

Jak poinformowała Karolina Chalecka ze słupskiego ratusza: - Projekty były oceniane przez wydziały i jednostki merytoryczne. Dodatkowo każde zadanie infrastrukturalne było oceniane przez wydział gospodarki nieruchomościami oraz wydział polityki przestrzennej (zgodność z polityką przestrzenną miasta). Do rozdysponowania są dwa miliony złotych. Które z projektów zostaną zrealizowane, zadecydują mieszkańcy.

Głosowanie odbędzie się od 5 do 25 września. Głosy będzie można oddawać przez internet na stronie www.slupsk.wybiera.pl oraz w 20 punktach głosowania, które będą w całym mieście. Karty do głosowania zostaną udostępnione w punktach oraz na stronie miasta w dniu rozpoczęcia głosowania. Punkty głosowania otwarte będą w godzinach działania jednostek, w których się znajdują.

Pod głosowanie poddanych zostanie: 13 zadań infrastrukturalnych ogólnomiejskich; 22 infrastrukturalne lokalne (I okręg: 9; II okręg: 7, III okręg: 4; IV okręg: 2); 34 społeczne. Wśród zgłoszonych projektów są np. propozycje budowy boiska, rewitalizacji podwórka, parkingu osiedlowego, integracyjnego placu zabaw dla niepełnosprawnych i pełnosprawnych.

Wiele ciekawych imprez, które mogą się w Słupsku odbyć właśnie dzięki budżetowi partycypacyjnemu. Ale są i takie propozycje, jak np. remont fragmentu ulicy Sołdka, budowy i remontów boisk i placów przy szkołach, czyli zadań, które miasto powinno realizować z budżetu, bo to jego podstawowy obowiązek. Pełną listę zgłoszonych projektów przedstawimy w piątkowym wydaniu „Głosu Słupska”.

Iwona Chrapkowska-Wielgomas, odpowiedzialna za słupski budżet obywatelski w urzędzie miejskim, tłumaczy, że zadania z budżetu partycypacyjnego muszą być zrealizowane w ciągu roku. Zdarza się, że się przesuwają na jesień czy zimę. Często ze względu na to, że wykonawca się opóźnia z oddaniem dokumentacji projektowej albo zwyczajnie wycofuje, jak miało to miejsce w zeszłym roku. Niekiedy okazuje się, że pieniądze, które są zabezpieczone w budżecie na konkretny projekt, są niewystarczające po przetargu i trzeba go ogłaszać raz jeszcze. W ubiegłym roku były dwa przypadki przeniesienia zadań z budżetu obywatelskiego na kolejny rok.

Pełną listę zgłoszonych projektów przedstawimy w piątkowym wydaniu „Głosu Słupska”.

ZOBACZ TAKŻE: Budżet partycypacyjny na 2016 rok. Do wydania 2 miliony złotych

Czytaj także:

gp24

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza