Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Słupsku dwadzieścia chórów wyśpiewało nagrody (wyniki)

Zbigniew Marecki
Zbigniew Marecki
Dwadzieścia  z dwudziestu dwóch chórów, które w weekend wystąpiły w Słupsku, wróciło do domu z nagrodami. Najwięcej nagród odebrały chóry ze Słupska, Koszalina i Nakła.
Dwadzieścia z dwudziestu dwóch chórów, które w weekend wystąpiły w Słupsku, wróciło do domu z nagrodami. Najwięcej nagród odebrały chóry ze Słupska, Koszalina i Nakła. Krzysztof Piotrkowski
Dwadzieścia z dwudziestu dwóch chórów, które w weekend wystąpiły w Słupsku, wróciło do domu z nagrodami. Najwięcej nagród odebrały chóry ze Słupska, Koszalina i Nakła.

Rozdano je podczas II Bałtyckiego Konkursu Chórów „Pomerania Cantat“, zorganizowanego przez Koszalińsko-Słupskie Towarzystwo Muzyczne. Dwudniowe przesłuchania chórów odbyły się w II LO w Słupsku, a ogłoszenie wyników oraz koncert laureatów zorganizowano w kościele Mariackim.

- Gratuluję państwu bardzo dobrze przygotowanej imprezy – mówił podczas ceremonii ogłaszania wyników w imieniu jury dr hab. Jerzy Rachubiński z Akademii Muzycznej w Łodzi, jego przewodniczący. Potem zdradził, że trzyosobowe jury, w skład którego wchodzili jeszcze prof. Marcin Tomczak z Akademii Muzycznej w Gdańsku, dr hab. Barbara Halec z Akademii Muzycznej w Szczecinie, generalnie było zgodnie w swoich ocenach, choć punktacja obejmowała wiele elementów wykonywanych programów, w tym m.in. czystość intonacyjną, dokładność rytmiczną, wyraz artystyczny, wrażliwość na dynamikę oraz dobór tempa do utworu.

Ostatecznie nagrody przyznano w trzech kategoriach. Ponadto Chór Nadzieja z Nakła pod dyrekcją Michała Gacki nagrodzono za najlepsze wykonanie utworu Stanisława Moniuszki.

W kategorii seniorzy Złotego Dyplomu nie przyznano. Natomiast Srebrny Dyplom otrzymali: Chór Symfonia z Gdyni ( 79, 66 p.) i Stowarzyszenie Śpiewacze z Łodzi (84,30 punkta). Wręczono też pięć Brązowych Dyplomów. Otrzymali je dyrygenci Chóru Wojtana z Koszalina (66,33 p.), Stowarzyszenia Chór Camerata z Wrześni ( 66,33 p.), Chóru „Frontowe drogi“ z Koszalina ( 68 p.) , Chóru Parati Semper ze Świecia (71,66 p.) oraz Chóru Soli Deo z Nakła nad Notecią (74 p.). Z kolei w kategorii chórów dziecięco-młodzieżowych Złoty Dyplom przypadł: Chórowi Niepublicznej Szkoły Muzycznej z Nakła nad Notecią, Chórowi Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia w Słupsku, Chórowi Młodzieżowemu Kantele ze Słupska i Chórowi Fantazja ze Słupska (95 punktów, najwięcej spośród wszystkich występujących chórów). W tej kategorii Srebrnych Dyplomów nie przyznano, a Brązowe Dyplomy wręczono dwa: Chórowi Dominanta z Mścic oraz Chórowi Akatyst z Kcyni ( 74,33). Spośród chórów występujących w kategorii dorosłych zdaniem jury na Złoty Dyplom zasłużyły dwa chóry: Chór Nadzieja z Nakła ( 93,5) oraz Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Gdańsku ( 93,5 p.). Srebrne Dyplomy otrzymały : Chór ZNP-Academia Musica ze Słupska (84p.) oraz Chór Akademicki „Coro Da Camera“ Uniwersytetu Przyrodniczego z Poznania. Natomiast Dyplom Brązowy w tej kategorii przypadł: Chórowi Żeńskiemu Gaudeamus z Wejherowa, Chórowi Koszalin Canta z Koszalina i Gdyńskiemu Chórowi Kameralnemu.

Spośród dyrygentów największy sukces odniósł Michał Gacek z Nakła, bo do domu wrócił aż z trzema nagrodami. Kolejna edycja konkursu odbędzie się w przyszłym roku w Koszalinie. Do Słupska chórzyści znowu przyjadą za dwa lata i wtedy też będzie można ich posłuchać o zobaczyć w różnych miejscach w mieście, a nawet w Ustce.

Zobacz także:

Polecana galeria zdjęć

SALWA na deptaku przy al. Wojska Polskiego w Słupsku.

SALWA na deptaku przy al. Wojska Polskiego w Słupsku

 

gp24

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza