Wejście w nową strefę

  Wejście w nową strefę

  Łukasz Wójcik lukasz.wojcik@gp24.pl

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Znamy pierwsze firmy które zainwestują w Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Redzikowie.
  Linia produkcyjna w słupskim Plast-Boksie.

  Linia produkcyjna w słupskim Plast-Boksie. ©Krzysztof Tomasik

  Strefa będzie większa

  Strefa będzie większa


  Teren strefy ekonomicznej w Redzikowie zajmuje 33 ha. PARR oczekuje decyzji w sprawie kolejnych dwóch wniosków dotyczących powiększenia. Jeśli ministerstwo gospodarki się zgodzi, wówczas strefa w Redzikowie będzie miała ponad 160 ha.  Wczoraj zapadła decyzja w sprawie trzech przedsiębiorstw.

  Do Redzikowa przeniesie się producent opakowań z tworzyw sztucznych Plast-Box. Słupska firma notowana na warszawskiej giełdzie zmienia miejsce działalności aby się rozwijać.

  - Obiekt firmy w Słupsku jest dla za mały i za niski dla niektórych maszyn - mówi prezes spółki Waldemar Pawlak. - Idziemy w kierunku nowoczesnych technologii i potrzebujemy sporo miejsca. Planujemy powiększyć zakład i zwiększyć zatrudnienie.

  Do końca tego roku Plast-Box chce uzyskać zgodę na budowę fabryki w Redzikowie. Prace inwestycyjne ruszyłyby wówczas w pierwszym kwartale przyszłego roku. Nowy obiekt firmy miałby powstać w osiem miesięcy. Prezes spółki ma już wstępne plany co zrobić z terenem, na którym firma obecnie działa.

  - Albo wybudujemy tu hotel, albo mieszkania - mówi Pawlak. - Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła.

  Plast-Box zajmie w Redzikowie cztery hektary ziemi. Kolejne dwa zagospodarują dwie firmy. W Redzikowie powstanie baza, punkt obsługi i serwis Nord Expressu, lokalnego przewoźnika. Firma z Dębnicy Kaszubskiej chce skorzystać na rozwoju strefy w Redzikowie.

  - Chcemy dowozić mieszkańców Redzikowa do Słupska oraz pracowników zakładów, które w przyszłości powstaną w strefie - mówi Piotr Rachwalski, prezes Nord-Expressu. - Dobrym rozwiązaniem będzie więc, przeniesienie siedziby firmy do Redzikowa. Liczę, że również my się rozwiniemy, co przełoży się na wzrost zatrudnienia.

  Ponadto do strefy przeniesie się norweska firma Tritec, która aktualnie prowadzi działalność w Głobinie. Tritec specjalizuje się w obróbce skrawaniem metali oraz w produkcji form, konstrukcji stalowych i oprzyrządowania do robotów wielozadaniowych.

  Prezes Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (zarządcy SSSE) nie ukrywa radości i zapowiada kolejnych inwestorów.

  - To dobry prognostyk przed kolejnymi negocjacjami - mówi Mirosław Kamiński. - Następne firmy już wkrótce podejmą decyzje. Na razie jednak nie mogę nic więcej powiedzieć.

  Nam udało się ustalić, że w ciągu dwóch tygodni negocjacje zamknie kolejna firma. Nieoficjalnie wiemy, że jest to polskie przedsiębiorstwo z branży logistycznej. Natomiast do połowy października powinna się wyjaśnić kwestia następnej firmy. Ma to być duża, znana spółka spoza regionu. Tajemnicą pozostaje branża w której działa.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.gp24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Wideo ze Słupska

  Zdjęcia ze Słupska

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 poleca

  Laur Piękna 2017 – czekamy na zgłoszenia kosmetyczek, fryzjerów i trenerów fitness

  Laur Piękna 2017 – czekamy na zgłoszenia kosmetyczek, fryzjerów i trenerów fitness

  Varius Manx & Kasia Stankiewicz w Koszalinie! Kup bilet!

  Varius Manx & Kasia Stankiewicz w Koszalinie! Kup bilet!

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Planujesz ferie? Sprawdź warunki na stokach [kamery na żywo]

  Planujesz ferie? Sprawdź warunki na stokach [kamery na żywo]