Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Skażony spirytus w nielegalnej rozlewni

Redakcja
Z ustaleń policji wynika, że nielegalnie oczyszczany spirytus trafiał do sprzedaży na lokalny rynek.
Z ustaleń policji wynika, że nielegalnie oczyszczany spirytus trafiał do sprzedaży na lokalny rynek.
Prawie 6.000 litrów spirytusu, 3 osoby zatrzymane oraz likwidacja linii produkującej nielegalny alkohol ze skażonego spirytusu.

To efekt kolejnej udanej i wspólnie przeprowadzonej wczoraj akcji przez funkcjonariuszy ze słupskiego oddziału Centralnego Biura Śledczego i Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Ustce.

W wyniku wspólnej pracy operacyjnej policjantów z CBŚ w Słupsku i Straży Granicznej w Ustce w zabudowaniach po byłej hali produkcyjnej na obrzeżach miasta, zlikwidowana została kolejna, działająca na dużą skalę oczyszczalnia i rozlewnia spirytusu.

Podczas sprawnie przeprowadzonej akcji w ręce funkcjonariuszy wpadło 3 słupszczan, zajmujących się tym procederem. Zatrzymani to: 39 letni Marek P., 32 letni Wojciech O. oraz 27 letni Adam J. Mężczyźni czerpali spirytus techniczny z pojemników 1000 litrowych, oczyszczali go i rozlewali do mniejszych 5-cio i 1-no litrowych plastikowych pojemników oraz butelek.

Profesjonalne działanie całkowicie uniemożliwiło ucieczkę zaskoczonym przez funkcjonariuszy mężczyznom.

Podczas przeszukań pomieszczeń, śledczy znaleźli blisko 6 tys. litrów spirytusu, z czego ponad 1000 był już przygotowany do rozprowadzenia, samochód osobowy Mercedes, należący do jednego z zatrzymanych oraz pieniądze w kwocie blisko 18-tu tys. złotych.

Łącznie zabezpieczono towar o wartości 490 tys. złotych. Z ustaleń policji wynika, że nielegalnie oczyszczany spirytus trafiał do sprzedaży na lokalny rynek.

Straty Skarbu Państwa z tytułu wyrobu nielegalnego alkoholu wynoszą około 465 tys. złotych. Dziś Sąd Rejonowy w Słupsku zadecyduje o ewentualnym aresztowaniu zatrzymanych mężczyzn. Jeżeli okaże się, że nielegalny spirytus został wprowadzony do obiegu, a jego spożycie zagrażało życiu lub zdrowiu osób spożywających, to zatrzymanym mężczyznom grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Likwidacja tej "fabryki" spirytusu wiąże się z dwoma sprawami wykrytymi w tym roku. W lipcu i na początku listopada zostały zlikwidowane nielegalne rozlewnie w Janiewicach pod Sławnem oraz w Zajączkowie koło Słupska. W tej pierwszej policjanci i strażnicy graniczni zatrzymali trzy osoby i zabezpieczyli ponad 6 tys. litrów skażonego spirytusu.

W drugiej, w zabudowaniach gospodarczych po byłej hodowli lisów, zatrzymano 4 mężczyzn, zabezpieczono 4 tysiące litrów skażonego alkoholu i dwa samochody - o wartości 440 tysięcy złotych, należące do zatrzymanych członków grupy przestępczej. Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza