W Słupsku brakuje pediatrów

  W Słupsku brakuje pediatrów

  Magdalena Olechnowicz

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Pięcioletni Dawid Pusz przed przychodnią przy ul. 11 Listopada w Słupsku.

  Pięcioletni Dawid Pusz przed przychodnią przy ul. 11 Listopada w Słupsku. ©Fot. Krzysztof Tomasik

  W Słupsku w weekend lepiej żeby dzieci nie chorowały. Po objechaniu całego miasta rodzic ze skierowaniem ląduje z dzieckiem w szpitalu.
  Pięcioletni Dawid Pusz przed przychodnią przy ul. 11 Listopada w Słupsku.

  Pięcioletni Dawid Pusz przed przychodnią przy ul. 11 Listopada w Słupsku. ©Fot. Krzysztof Tomasik  Koszmar w weekend przeżyła pani Magda ze Słupska. - Pięcioletni synek płakał w niebogłosy, bo bolało go ucho. Niestety, była niedziela i nasz pediatra w przychodni Salus nie przyjmował. W pilnych przypadkach mamy jeździć z dzieckiem do przychodni Lekarz Domowy na ul. Kołłątaja. Zadzwoniłam tam, ale powiedziano mi, że nie ma pediatry, ale lekarz chorób wewnętrznych, który przyjmie także dziecko - opowiada.

  Zanim pani Magda pojechała do Lekarza Domowego, zadzwoniła jeszcze do przychodni na ul. 11 Listopada, bo wiedziała od koleżanki, że tam przyjmuje pediatra.

  - Niestety, usłyszałam, że z Salusem nie mają umowy i mojego dziecka nie przyjmą - relacjonuje. - Zadzwoniłam też na oddział dziecięcy słupskiego szpitala. Tam powiedziano mi, że przyjmują tylko ze skierowaniem - mówi.

  Pani Magda pojechała więc z dzieckiem do przychodni na Kołłątaja. - Pani doktor zbadała dziecko, ale powiedziała, że wolałaby, aby dziecko zostało jednak zbadane przez pediatrę i wystawiła skierowanie do szpitala. Pojechałam tam, ale w szpitalu z kolei pani doktor powiedziała, że potrzebna będzie konsultacja laryngologiczna i kazała jechać na oddział laryngologii na ul. Kopernika. Dobrze, że miałam samochód, bo inaczej musiałabym podróżować taksówkami - mówi pani Magda.

  Gdzie leczyć dziecko w weekend

  Gdzie leczyć dziecko w weekend


  Z weekendowych dyżurów pediatry w przychodni na ul. 11 Listopada mogą korzystać pacjenci z przychodni: wszystkie miejskie przychodnie dziecięce w Słupsku, POLO w Słupsku, przychodnia MSWiA przy ul. Lelewela w Słupsku, Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska przy ul. Westerplatte, Indywidualna Specjalistyczna Opieka Lekarska we Wrześciu, NZOZ w Jezierzycach, NZOZ Ewa-Med w Damnicy, NZOZ w Borzęcinie, NZOZ w Budowie, w Smołdzinie i w Główczycach.
  Pacjenci Salusa korzystają w weekendy z dyżurów w przychodni Lekarz Domowy przy ul. Kołłątaja.  Na laryngologii pani doktor przepisała antybiotyk i na tym się skończyło. Postanowiliśmy jednak wyjaśnić, dlaczego w stutysięcznym mieście nie można skorzystać z bezpłatnej porady pediatry w weekend.

  - Narodowy Fundusz Zdrowia nie przewiduje dyżurów pediatrów. Jest całonocna opieka lekarska, ale przyjmują lekarze różnych specjalności. My sami finansujemy dyżur pediatry w soboty, w niedziele i święta w godz. 8-15, ale tylko dla pacjentów z placówek, z którymi mamy podpisane umowy. Z Salusem nie mamy i dlatego pacjenci tej przychodni korzystają z całonocnej opieki lekarskiej w Lekarzu Domowym - wyjaśnia Maria Mazur, naczelna pielęgniarka w Miejskim Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Słupsku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (4)

  Wszystkie komentarze (4) forum.gp24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Wideo ze Słupska

  Zdjęcia ze Słupska

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 poleca

  „Maluch na okładkę Głosu Miastka i Bytowa” Zobacz kandydatów!

  „Maluch na okładkę Głosu Miastka i Bytowa” Zobacz kandydatów!

  „Maluch na okładkę Głosu Słupska” Zobacz kandydatów!

  „Maluch na okładkę Głosu Słupska” Zobacz kandydatów!

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.gp24.pl!

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.gp24.pl!