W Słupsku trwa czarna seria

  W Słupsku trwa czarna seria

  Fot. Krzysztof Tomasik

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Tu wczoraj doszło do wypadku.

  Tu wczoraj doszło do wypadku. ©Fot. Krzysztof Tomasik

  Wczoraj kierowca potrącił kobietę na al. 3 Maja, przedwczoraj na ul. 11 Listopada. Do obu wypadków znów doszło na przejściach dla pieszych.
  Tu wczoraj doszło do wypadku.

  Tu wczoraj doszło do wypadku. ©Fot. Krzysztof Tomasik

  Tu już szósty raz w tym roku.

  We wtorek wieczorem na przejściu dla pieszych przy ul. 11 Listopada (na przeciwko kwiaciarni), kierowca toyoty corolla potrącił przechodzącą przez pasy kobietę. Nie zauważył jej w porę. 55-letnia słupszczanka ma złamaną miednicę i jest potłuczona.

  Trafiła do szpitala, jednak na własną prośbę wróciła do domu. Kierowca, 53-letni mieszkaniec Słupska był trzeźwy. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że nie zachował ostrożności.

  Wczoraj po południu znów doszło w Słupsku do wypadku na pasach. Tym razem na al. 3 Maja, na wysokości sklepu Lidl. Mazda jechała lewym pasem od strony ul. Wolności. Kierowca w ostatniej chwili zauważył przechodzącą kobietę. Gwałtownie hamował, koła się zablokowały, wpadł w poślizg i potrącił przechodzącą staruszkę. 78-letnia słupszczanka ma zwichnięty bark.

  Takiego fatalnego rozpoczęcia roku jeszcze nie było - mówią policjanci o pladze potrąceń na przejściach dla pieszych. To już szósty raz w tym roku kierowcy ranią pieszych na pasach. Co gorsza są dwie ofiary śmiertelne.

  Jak przejść

  Jak przejść


  Stojąc przed przejściem dla pieszych najpierw należy spojrzeć w lewo, następnie w prawo i znów w lewo. Upewniając się, że nic nie nadjeżdża należy pewnym krokiem przejść na druga stronę. Rozejrzeć należy się również wtedy, gdy mamy zielone światło.  - Winne są dwie strony, i piesi i kierowcy - uważa Marek Komodołowicz, naczelnik słupskiej drogówki. - W zderzeniu z samochodem, pieszy nie ma żadnych szans. Jednak to, że ma pierwszeństwo na pasach, nie znaczy, że może na nie wejść w każdej chwili. Wielu, co tak myślało spoczywa na cmentarzu.

  Policjant radzi, aby zawsze przed wejściem na pasy obserwować zachowanie kierowcy i zwracać uwagę na prędkość samochodu.

  - Głównym grzechem kierowców jest to, że omijają stojący już przed przejściem samochód - mówi Komodołowicz. - Za to będziemy karali bardzo surowo, 10 punktów i mandat 500 złotych.

  Po serii wypadków na pasach policjanci szczególnie zwracają uwagę na kierowców i pieszych. Codziennie mandatami każą kilkanaście osób. Okazuje się też, że nie można wskazać przejścia, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków. Zdarzają się w całym Słupsku, bez wyjątku.

  W marcu na sesję rady miejskiej ma trafić projekt uchwały przygotowany przez Tomasza Rosińskiego, radnego z PiS. Będzie się domagał w niej poprawienia widoczności niektórych dla pieszych w Słupsku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (31)

  Wszystkie komentarze (31) forum.gp24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Wideo ze Słupska

  Zdjęcia ze Słupska

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 poleca

  „Maluch na okładkę Głosu Miastka i Bytowa” Zobacz kandydatów!

  „Maluch na okładkę Głosu Miastka i Bytowa” Zobacz kandydatów!

  „Maluch na okładkę Głosu Słupska” Zobacz kandydatów!

  „Maluch na okładkę Głosu Słupska” Zobacz kandydatów!

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.gp24.pl!

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.gp24.pl!