Radni sobie apelują, a Gazicki obejmuje PGK

  Radni sobie apelują, a Gazicki obejmuje PGK

  Fot. Sławomir Żabicki

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Andrzej Gazicki

  Andrzej Gazicki ©Fot. Sławomir Żabicki

  Radni Platformy Obywatelskiej apelują do prezydenta miasta, aby nie powoływał na prezesa PGK - Andrzeja Gazickiego.
  Andrzej Gazicki

  Andrzej Gazicki ©Fot. Sławomir Żabicki

  Prezydent odmawia.

  Radni największego ugrupowania w słupskiej Radzie Miejskiej wciąż kwestionują wybór Gazickiego, dokonany w ubiegłym tygodniu przez radę nadzorczą PGK. - Apelujemy o nie podejmowanie decyzji, która będzie szkodliwa dla spółki - mówił wczoraj podczas konferencji prasowej Zdzisław Sołowin, przewodniczący Rady Miejskiej.

  Kto zyska, kto straci

  - Już przed konkursem, tylko na podstawie swojej wiedzy, mogłem ocenić, który z kandydatów jest najlepszy. Jego przebieg tylko potwierdził moją opinię - mówił radny Bogusław Dobkowski, który obserwował z ramienia RM konkurs. - Pan Gazicki wygłosił ogólny, akademicki referat na temat zarządzania firmą.

  W konkretach popełniał błędy, np. mówił, że w PGK chce osiągać roczny zysk pięć procent, a w tego rodzaju działalności zakłada się zysk 2-3 procentowy. Albo mówił, że chce konkurować z jakimś wysypiskiem za Bytowem, podczas gdy w interesie Słupska jest, aby gminne wysypisko zapełniać jak najwolniej.

  Trójka radnych z różnych opcji politycznych (poza Dobkowskim, Tadeusz Bobrowski i Krystyna Danilecka- Wojewódzka) którzy biernie uczestniczyli w przesłuchaniach, zgodnie uznali, że najlepiej wypadła Iwona Żytka z obecnego kierownictwa PGK.

  Sołowin opowiadał też o kulisach spotkania z prezydentem Maciejem Kobylińskim, gdy radni poinformowali go o swoich spostrzeżeniach. - Prezydent był wyraźnie zirytowany jednomyślnością radnych i argumentów nie przyjmował - mówił Sołowin.
  Decyzja zapadła

  - Konkurs nie był sterowany. Wyboru Andrzeja Gazickiego dokonała rada nadzorcza, zaś prezydent nie wniósł zastrzeżeń do tego wyboru - mówi Mariusz Smoliński, rzecznik prasowy prezydenta miasta. - Niebawem pan Gazicki obejmie stanowisko prezesa PGK, jako osoba z bardzo dużym doświadczeniem zawodowym.

  Radni PO zamierzają złożyć projekt uchwały, według której w przyszłości naborem na stanowiska prezesów spółek miejskich miałaby się zajmować firma zewnętrzna.
  Platforma Obywatelska zapowiada także, że do końca swojej kadencji sprywatyzuje trzy największe spółki miejskie - Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Miejski Zakład Komunikacji.

  Michał Kowalski

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (48)

  Wszystkie komentarze (48) forum.gp24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Wideo ze Słupska

  Zdjęcia ze Słupska

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 poleca

  „Maluch na okładkę Głosu Miastka i Bytowa” Zobacz kandydatów!

  „Maluch na okładkę Głosu Miastka i Bytowa” Zobacz kandydatów!

  „Maluch na okładkę Głosu Słupska” Zobacz kandydatów!

  „Maluch na okładkę Głosu Słupska” Zobacz kandydatów!

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.gp24.pl!

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.gp24.pl!