Słupsk ma małe szanse na czterogwiazdkowy hotel

  Słupsk ma małe szanse na czterogwiazdkowy hotel

  Zbigniew Marecki

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Remont hotelu Staromiejskiego w Słupsku.

  Remont hotelu Staromiejskiego w Słupsku. ©Fot. Kamil Nagórek

  Właściciele hoteli i pensjonatów są przekonani, że w mieście nie powstanie dobry, sieciowy hotel, bo nie ma takiego zapotrzebowania.
  Remont hotelu Staromiejskiego w Słupsku.

  Remont hotelu Staromiejskiego w Słupsku. ©Fot. Kamil Nagórek

  Pomysł budowy dobrego hotelu od czasu do czasu pojawia się w kolejnych zapowiedziach prezydenta miasta. Niedawno także usłyszeliśmy od Macieja Kobylińskiego, że aż dwie sieci hotelowe są zainteresowane budową swoich obiektów w Słupsku.

  - Gdyby tak było, to już dawno w Słupsku taki hotel by powstał. Wiem, że kilka lat temu Instytut Turystyki prowadził badania pod tym kątem i wyszło, że tego typu hotel u nas się nie utrzyma - mówi Janusz Grabowski z hotelu PTTK "Mikołajek".

  Podobne opinie można usłyszeć od innych właścicieli lokali i pensjonatów w mieście, choć niekoniecznie oficjalnie. Wszyscy są zgodni, że hotelowym eldorado nie jesteśmy, bo w mieście nie ma ruchu turystycznego.

  - Czas turystyki sentymentalnej z Niemiec już się skończył. Obecnie hotele są obłożone na poziomie 20-30 procent głównie dzięki pracownikom zatrudnionym przy budowie centrów handlowych oraz niewielkiej grupie Niemców i Szwedów - wylicza właściciel jednego z hoteli.

  Wszyscy zgadzają się także, że latem turyści głównie jednak mieszkają w Ustce. - Oni także przede wszystkim wybierają takie miejsca, gdzie doba ze śniadaniem kosztuje od 100 do maksymalnie 180 złotych.To nie jest klientela dla hoteli czterogwiazdkowych, gdzie ceny są o wiele wyższe - dodaje kolejny rozmówca.

  Stosunkowo niskie dochody oznaczają także ograniczone nakłady finansowe. Dlatego w większości słupskich hoteli dawno nie wykonywano generalnych remontów. Rzadko także wymienia się meble. W rezultacie mamy najwyżej tylko hotele dwugwiazdkowe, choć niektóre z nich starają się podnosić standard. Tak się dzieje choćby w hotelu Atena czy hotelu Staromiejskim, gdzie właśnie trwają remonty, a właściciele przymierzają się do budowy windy, która jest wymagana w hotelu trzygwiazdkowym.
  Wiele wskazuje także na to, że najbliższy czterogwiazdkowy hotel będzie funkcjonował w Dolinie Charlotty. Tam jest budowany obiekt z przeszło 100 pokojami.
  - Jego atutem jest położenie i dobrze przemyślane otoczenie, które tworzy atrakcyjną całość. Ludzie lubią się zaszywać w takich miejscach blisko natury - uważa właścicielka jednego ze słupskich hoteli.

  Jej zdaniem pewne ożywienie w branży mogłoby powstać, gdyby miasto dysponowało przyciągającymi uwagę atrakcjami. Taką funkcję mógłby spełnić luksusowy park wodny, ale w Słupsku o nim się tylko mówi, a ten, który powstaje w Redzikowie, aż taki luksusowy nie będzie.
  - Park wodny bardzo ożywił Leszno, ale zbudowano go tam w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, gdy parków wodnych w Polsce było mało. Wówczas tam rzeczywiście branża hotelowo-pensjonatowa się wokół niego rozwinęła - dodaje hotelarz ze Słupska.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.gp24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Wideo ze Słupska

  Zdjęcia ze Słupska

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 poleca

  „Maluch na okładkę Głosu Miastka i Bytowa” Zobacz kandydatów!

  „Maluch na okładkę Głosu Miastka i Bytowa” Zobacz kandydatów!

  „Maluch na okładkę Głosu Słupska” Zobacz kandydatów!

  „Maluch na okładkę Głosu Słupska” Zobacz kandydatów!

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.gp24.pl!

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.gp24.pl!