Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gimnazjaliści pisali test (wideo + test)

Redakcja
Na zmierzenie się z każdym z testów uczniowie mają 120 minut.
Na zmierzenie się z każdym z testów uczniowie mają 120 minut.
Nie było rozprawki, za to należało napisać charakterystykę, zinterpretować wiersz, ale także wiedzieć "co malarz miał na myśli".

Liczba dnia

Liczba dnia

1030 uczniów ze słupskich gimnazjów napisze w tym roku egzamin gimnazjalny

Egzamin gimnazjalny zaczął się dziś o godz. 9. Potrwa dwa dni. We wtorek gimnazjaliści będą odpowiadali na pytania z części humanistycznej, a w środę z części matematyczno-przyrodniczej.

Na zmierzenie się z każdym z testów uczniowie mają 120 minut. Tylko dzieci, które niepełnosprawne i chore mogą pisać 60 minut dłużej niż ich rówieśnicy.

Większość gimnazjalistów była zadowolona z egzaminu. Nauczyciele oceniali jego trudność na mniejszą niż testu ubiegłorocznego. Niespodzianką była ostatnia część egzaminu. zamiast tradycyjnej rozprawki uczniowie musieli napisać charakterystykę jednego z bohaterów "Syzyfowych prac" Stefana Żeromskiego lub "Kamieni na szaniec" Aleksandra Kamińskiego.

Od przyszłego roku egzamin gimnazjalny będzie trwał trzy dni. Oprócz części humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej uczniowie będą pisali egzamin z języka obcego. Wynik tego ostatniego egzaminu nie ma być jednak brany pod uwagę przy naborze do szkół ponadgimnazjalnych.

Tak było rok temu

Ubiegłoroczne wyniki słupskich gimnazjalistów były minimalnie lepsze od tych sprzed dwóch lat. Wówczas średnia z części humanistycznej wyniosła w mieście 30,26 punkta, a z części matematyczno-przyrodniczej - 23,51 punkta.

Natomiast w ubiegłym roku słupscy gimnazjaliści zdobyli średnia punktów 31,46 z części humanistycznej i 25,28 z części przyrodniczej (średnia województwa pomorskiego wynosiła, odpowiednio 31,21 i 25,06).

Wśród słupskich szkół cześć humanistyczna egzaminu najlepiej napisali uczniowie Gimnazjum nr 3 (średnia 34,17 punkty). Część matematyczno-przyrodnicza najlepiej poszła uczniom Gimnazjum nr 2 (27,52 punkty).

Egzamin - co to jest?

Egzamin gimnazjalny przeprowadzany jest w trzeciej klasie gimnazjum. Jest on powszechny i obowiązkowy, co oznacza, że musi przystąpić do niego każdy uczeń kończący szkołę. Przystąpienie do egzaminu jest bowiem jednym z warunków jej ukończenia.

Jeżeli jakiś uczeń nie przystąpi do egzaminu gimnazjalnego w danym roku, musi powtórzyć ostatnią klasę gimnazjum i przystąpić do niego w następnym roku. Egzaminu gimnazjalnego nie można nie zdać. Liczba punktów uzyskana na tym egzaminie nie ma wpływu na ukończenie szkoły.

Nawet, gdy wynik będzie zerowy, gimnazjalista ukończy szkołę. Wynik egzaminu gimnazjalnego jest brany pod uwagę przy przyjmowaniu do szkół ponadgimnazjalnych.

(map)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza