Największy skate park Słupsk zostanie otwarty przed...

  Największy skate park Słupsk zostanie otwarty przed wakacjami

  Fot. Justyna Wawak

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Aleksander Synak w skate parku przy ul. Małcużyńskiego.

  Aleksander Synak w skate parku przy ul. Małcużyńskiego. ©Fot. Justyna Wawak

  Jeszcze w czerwcu powinien zostać otwarty największy skate park w Słupsku. Młodzież nie czeka i już korzysta z terenu.
  Aleksander Synak w skate parku przy ul. Małcużyńskiego.

  Aleksander Synak w skate parku przy ul. Małcużyńskiego. ©Fot. Justyna Wawak

  Budowa nowego skate parku przy ulicy Małcużyńskiego w Słupsku została wstrzymana. Nie przeszkadza to jednak młodzieży, która jeździ tam na postawionych dotychczas przeszkodach. Dorośli obserwujący dzieci, martwią się o ich bezpieczeństwo.

  Jeszcze kilka miesięcy wyglądało na to, że wszystko jest na dobrej drodze do stworzenia nowego skate parku w Słupsku. Prace budowlane szły bardzo szybko. Wylano beton i asfalt oraz postawiono kilka przeszkód dla amatorów jazdy na deskorolce i łyżworolkach.

  Nasz czytelnik zauważył, że od pewnego czasu budowa parku została wstrzymana. - Byłem pewien, że do wiosny będzie gotowy. Zima nie była sroga, więc budowlańcy codziennie pracowali - twierdzi Piotr Wilk. - Szybko pojawiły się pierwsze przeszkody dla deskorolkowców.

  Na początku postawiono kilka rurek i poręcze do ekstremalnej jazdy na rolkach. Potem dostawiono też niewielką platformę do trenowania skoków. Niestety na tym się skończyło. Po pracy robotników pozostały góry piachu, kilka desek i betonowych elementów. W niektórych miejscach są duże dziury.

  Taki stan skate parku nie odstrasza jednak młodzieży. - Codziennie jeździ tu duża grupa młodych osób, która skacze przez postawione przeszkody. Jest to bardzo niebezpieczne, bo po skoku muszą od razu omijać piaszczyste przeszkody.
  Deskorolkarze też chcieliby, aby skate park był jak najszybciej gotowy.

  - Przeszkadzają nam porozkładane materiały budowlane - mówi Łukasz Grajec. - Dobrze by było, jeśli park zostanie dokończony do wakacji, bo będziemy mieli gdzie spędzać wolny czas. Nie wszyscy lubią siedzieć w pobliskim parku, dlatego skate park jest bardzo dobrym pomysłem. Czasami zdarza się, że ktoś z nas zahaczy kołem i upada. Póki co, na szczęście, nie zdarzyło jednak się nic złego.

  Rzecznik prasowy prezydenta miasta uspokaja. - Prace nie zostały wstrzymane - wyjaśnia Mariusz Smoliński. - Nowy skate park zostanie otwarty jeszcze przed wakacjami.

  Tu zostanie otwarty największy skate park w Słupsku


  Wyświetl większą mapę
  Ponadto deskorolkarze będą mogli jeździć po parku za darmo.

  - Najmłodsi będą musieli przychodzić tam z opiekunami - wyjaśnia Henryk Jarosiewicz, dyrektor Słupskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji. - Teraz budowane są tam drogi dla pieszych oraz zostanie posadzona trawa. Czekamy aż teren zostanie dobrze utwardzony.

  Obiekt przy Małcużyńskiego to będzie największy do tej pory skate park w mieście.

  - Te elementy na wzniesieniu, które są już prawie gotowe, to mini skate park dla początkujących i dzieci - dodaje Jarosiewicz. - Elementy dla zaawansowanych skaterów są przechowywane w magazynie i zostaną zamontowane w połowie czerwca na asfaltowym placu. Na pewno nie zabraknie tam dużej rampy. Planujemy postawić aż trzy piętnastotonowe elementy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.gp24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Wideo ze Słupska

  Zdjęcia ze Słupska

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 poleca

  „Maluch na okładkę Głosu Miastka i Bytowa” Zobacz kandydatów!

  „Maluch na okładkę Głosu Miastka i Bytowa” Zobacz kandydatów!

  „Maluch na okładkę Głosu Słupska” Zobacz kandydatów!

  „Maluch na okładkę Głosu Słupska” Zobacz kandydatów!

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.gp24.pl!

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.gp24.pl!