Dzień Matki - najbardziej rodzinne święto w roku

  Dzień Matki - najbardziej rodzinne święto w roku

  Fot. Justyna Wawak

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Elżbieta Boniek z córką Marysią.

  Elżbieta Boniek z córką Marysią. ©Fot. Justyna Wawak

  Dzień Matki to najważniejsze domowe święto w Polsce. Dzisiaj przekonają się o tym wszystkie mamy.
  Elżbieta Boniek z córką Marysią.

  Elżbieta Boniek z córką Marysią. ©Fot. Justyna Wawak

  W Słupsku już wczoraj można było obserwować gorączkowe przygotowania.
  Po południu zaczął się nerwowy ruch w kwiaciarniach. Niektórzy klienci kupowali specjalne wiązanki kwiatów, inni pojedyncze. Kwiaciarki jednak dopiero dzisiaj spodziewają się zwiększonego ruchu.

  - Ja już kupiłam kwiatki w "Lidlu" przy ul. Sobieskiego, gdzie na tę okazję przygotowano ładne i tanie wiązanki róż - pochwaliła się nam Danuta Ślisz, która kwiatami obdaruje mamę i babcię.

  Sporo osób szukało również prezentów na półkach ze słodyczami. Tak było w Kauflandzie, gdzie sporym zainteresowaniem cieszyły się małe bombonierki, czekolady i ładnie opakowane pralinki.

  - Tu nie chodzi o wielki prezent, ale o pamięć. Ważne jest, aby dla mamy znaleźć czas. Dla niej to jest najważniejsze, bo wszystkie mamy najbardziej się cieszą, gdy mają dzieci koło siebie - uważa słupszczanka Monika Pańska, którą spotkaliśmy, gdy szukała prezentu dla mamy. Dla niej mama jest dobra na wszystko. Podobne opinie można usłyszeć na każdym kroku.

  - Mojej mamie zawdzięczam wszystko. Nauczyła mnie samodzielności i radzenia sobie w życiu. Była kochająca i konsekwentna. Dzięki niej potrafię znosić wszelkie życiowe przeciwności. Chcę jej za to bardzo podziękować - zdradziła nam Dorota Gardias, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych.
  Nasza sonda
  Jaką niespodziankę szykujesz dla mamy z okazji Dnia Matki?

  Oskar Maciąg
  - Chcę dać mamie w prezencie jakąś ładną figurkę, bo wiem, że takie lubi. Zrobiłem też w szkole laurkę z życzeniami dla mamy. Przydałaby się tylko jeszcze jakaś bombonierka z dobrymi czekoladkami.

  Krzysiek Szaja
  - Mam już przygotowaną ładną laurkę, którą zrobiłem dla mamy w szkole. Do tego kupię jej jeszcze jakieś dobre słodycze, najlepiej czekoladki. No i będą też jeszcze życzenia.

  Natalia Kowalczyk
  - Moja mama akurat jest daleko, więc w Dniu Matki nie będę miała okazji żeby zrobić jej niespodziankę. Ale na pewno wyślę jej serdeczne życzenia SMS-em. Mogłaby też być kartka z życzeniami, ale z pocztą to nigdy nie wiadomo, czy dojdzie na czas, więc lepiej nie ryzykować.

  (man)

  NASZA SONDA
  Co zawdzięczacie swojej mamie?
  Materiały podobne


  Jolanta Szczypińska, słupska poseł PiS
  - Wszystko. Przede wszystkim życie oraz to, jaka jestem. To ona mnie wychowała i przekazała mi wartości, którym sama była i jest wierna.

  Zbigniew Szyca, prezes Środkowopomorskiej Izby Rzemieślniczej w Słupsku
  - Dobre wychowanie. Mama zawsze była z dziećmi, więc miała największy wpływ na nasze wychowanie. Ona także zadbała o to, abyśmy przejęli i kontynuowali ważne tradycje - patriotyczne, religijne i domowe, związane z urodzinami i imieninami. Poza tym dzięki mamie poznaliśmy kulinarne przysmaki, które są dla mnie ważne do dzisiaj.

  Danuta Gierczyńska, rektor Akademii Pomorskiej w Słupsku
  - Mama zawsze była po mojej stronie. Wspierała mnie w ważnych wyborach. Nawet gdy miałam małe dziecko i wyjechałam na studia doktoranckie, to wzięła na siebie dużo obowiązków związanych z jego wychowaniem.

  Daniel Odija, słupski pisarz
  - Przede wszystkim spokój, poczucie bezpieczeństwa, dobrą kuchnię i niesamowite poczucie humoru.

  Jan Kozłowski, marszałek województwa pomorskiego
  - Dzięki mamie wyszedłem na ludzi. W domu było nas ośmioro. Mamie było bardzo ciężko nad nami zapanować, ale zawsze była cierpliwa i doprowadziła do tego, że wszystkie jej dzieci ukończyły wyższe studia. O tym będę zawsze pamiętał.

  (maz)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Polub nas na Facebooku

  Wideo ze Słupska

  Zdjęcia ze Słupska

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 poleca

  „Maluch na okładkę Głosu Miastka i Bytowa” Zobacz kandydatów!

  „Maluch na okładkę Głosu Miastka i Bytowa” Zobacz kandydatów!

  „Maluch na okładkę Głosu Słupska” Zobacz kandydatów!

  „Maluch na okładkę Głosu Słupska” Zobacz kandydatów!

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.gp24.pl!

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.gp24.pl!