Dzień Matki - najbardziej rodzinne święto w roku

  Dzień Matki - najbardziej rodzinne święto w roku

  Fot. Justyna Wawak

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Elżbieta Boniek z córką Marysią.

  Elżbieta Boniek z córką Marysią. ©Fot. Justyna Wawak

  Dzień Matki to najważniejsze domowe święto w Polsce. Dzisiaj przekonają się o tym wszystkie mamy.
  Elżbieta Boniek z córką Marysią.

  Elżbieta Boniek z córką Marysią. ©Fot. Justyna Wawak

  W Słupsku już wczoraj można było obserwować gorączkowe przygotowania.
  Po południu zaczął się nerwowy ruch w kwiaciarniach. Niektórzy klienci kupowali specjalne wiązanki kwiatów, inni pojedyncze. Kwiaciarki jednak dopiero dzisiaj spodziewają się zwiększonego ruchu.

  - Ja już kupiłam kwiatki w "Lidlu" przy ul. Sobieskiego, gdzie na tę okazję przygotowano ładne i tanie wiązanki róż - pochwaliła się nam Danuta Ślisz, która kwiatami obdaruje mamę i babcię.

  Sporo osób szukało również prezentów na półkach ze słodyczami. Tak było w Kauflandzie, gdzie sporym zainteresowaniem cieszyły się małe bombonierki, czekolady i ładnie opakowane pralinki.

  - Tu nie chodzi o wielki prezent, ale o pamięć. Ważne jest, aby dla mamy znaleźć czas. Dla niej to jest najważniejsze, bo wszystkie mamy najbardziej się cieszą, gdy mają dzieci koło siebie - uważa słupszczanka Monika Pańska, którą spotkaliśmy, gdy szukała prezentu dla mamy. Dla niej mama jest dobra na wszystko. Podobne opinie można usłyszeć na każdym kroku.

  - Mojej mamie zawdzięczam wszystko. Nauczyła mnie samodzielności i radzenia sobie w życiu. Była kochająca i konsekwentna. Dzięki niej potrafię znosić wszelkie życiowe przeciwności. Chcę jej za to bardzo podziękować - zdradziła nam Dorota Gardias, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych.
  Nasza sonda
  Jaką niespodziankę szykujesz dla mamy z okazji Dnia Matki?

  Oskar Maciąg
  - Chcę dać mamie w prezencie jakąś ładną figurkę, bo wiem, że takie lubi. Zrobiłem też w szkole laurkę z życzeniami dla mamy. Przydałaby się tylko jeszcze jakaś bombonierka z dobrymi czekoladkami.

  Krzysiek Szaja
  - Mam już przygotowaną ładną laurkę, którą zrobiłem dla mamy w szkole. Do tego kupię jej jeszcze jakieś dobre słodycze, najlepiej czekoladki. No i będą też jeszcze życzenia.

  Natalia Kowalczyk
  - Moja mama akurat jest daleko, więc w Dniu Matki nie będę miała okazji żeby zrobić jej niespodziankę. Ale na pewno wyślę jej serdeczne życzenia SMS-em. Mogłaby też być kartka z życzeniami, ale z pocztą to nigdy nie wiadomo, czy dojdzie na czas, więc lepiej nie ryzykować.

  (man)

  NASZA SONDA
  Co zawdzięczacie swojej mamie?
  Materiały podobne


  Jolanta Szczypińska, słupska poseł PiS
  - Wszystko. Przede wszystkim życie oraz to, jaka jestem. To ona mnie wychowała i przekazała mi wartości, którym sama była i jest wierna.

  Zbigniew Szyca, prezes Środkowopomorskiej Izby Rzemieślniczej w Słupsku
  - Dobre wychowanie. Mama zawsze była z dziećmi, więc miała największy wpływ na nasze wychowanie. Ona także zadbała o to, abyśmy przejęli i kontynuowali ważne tradycje - patriotyczne, religijne i domowe, związane z urodzinami i imieninami. Poza tym dzięki mamie poznaliśmy kulinarne przysmaki, które są dla mnie ważne do dzisiaj.

  Danuta Gierczyńska, rektor Akademii Pomorskiej w Słupsku
  - Mama zawsze była po mojej stronie. Wspierała mnie w ważnych wyborach. Nawet gdy miałam małe dziecko i wyjechałam na studia doktoranckie, to wzięła na siebie dużo obowiązków związanych z jego wychowaniem.

  Daniel Odija, słupski pisarz
  - Przede wszystkim spokój, poczucie bezpieczeństwa, dobrą kuchnię i niesamowite poczucie humoru.

  Jan Kozłowski, marszałek województwa pomorskiego
  - Dzięki mamie wyszedłem na ludzi. W domu było nas ośmioro. Mamie było bardzo ciężko nad nami zapanować, ale zawsze była cierpliwa i doprowadziła do tego, że wszystkie jej dzieci ukończyły wyższe studia. O tym będę zawsze pamiętał.

  (maz)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Polub nas na Facebooku

  Wideo ze Słupska

  Zdjęcia ze Słupska

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 poleca

  Laur Piękna 2017 – czekamy na zgłoszenia kosmetyczek, fryzjerów i trenerów fitness

  Laur Piękna 2017 – czekamy na zgłoszenia kosmetyczek, fryzjerów i trenerów fitness

  Varius Manx & Kasia Stankiewicz w Koszalinie! Kup bilet!

  Varius Manx & Kasia Stankiewicz w Koszalinie! Kup bilet!

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Planujesz ferie? Sprawdź warunki na stokach [kamery na żywo]

  Planujesz ferie? Sprawdź warunki na stokach [kamery na żywo]