Mieszkania w spalonej kamienicy do kupienia

  Mieszkania w spalonej kamienicy do kupienia

  Fot. Krzysztof Tomasik

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Ratusz planuje sprzedać mieszkania w odbudowanej kamienicy przy ulicy Solskiego w Słupsku.
  Kamienica przy ul. Solskiego w Słupsku.

  Kamienica przy ul. Solskiego w Słupsku. ©Fot. Krzysztof Tomasik

  Liczba dnia

  Liczba dnia


  3 miliony złotych kosztował remont kamienicy przy ulicy Solskiego.  PGM kończy odbudowę kamienicy przy ul. Solskiego, która ucierpiała w pożarze pod koniec czerwca 2006 roku. Kapitalny remont kamienicy, który pochłonął prawie kilka milionów złotych, trwał prawie dwa lata. Z lokali wyprowadzili się wszyscy mieszkańcy. Większość z nich już od dawna mieszka gdzie indziej.

  - To już są zupełnie inne mieszkania. Wszystkie są samodzielne. Doprowadzono do nich miejskie ogrzewanie oraz bieżącą, ciepłą wodę. Wymieniono również podstawowe instalacje.

  W wyniku rozdzielenia tzw.
  kołchozów w sumie w kamienicy powstało 19 samodzielnych mieszkań. Trzy z nich mają właścicieli, a do sześciu wrócą dawni najemcy. Do zagospodarowania pozostanie 9 lokali o powierzchni od 45 do 94 metrów kwadratowych.

  Tu znajduje się odbudowana kamienica


  Wyświetl większą mapę

  Nasz komentarz

  Nasz komentarz


  Pomysł prezydenta miasta wydaje mi się krokiem w dobrą stronę, bo im więcej będzie właścicieli mieszkań tym większa szansa, że kamienica będzie zadbana. Rozumiem, że wiele osób czeka w kolejce na mieszkania socjalne i komunalne w Słupsku. Nie oznacza to jednak, że trzeba im przyznawać mieszkania, których nie będą w stanie utrzymać i za parę miesięcy z publicznych miesięcy będziemy wszyscy musieli się składać na ich renowację albo wysokie dodatki mieszkaniowe.  Jak się dowiedzieliśmy, ratusz chce je sprzedać na wolnym rynku, a zarobione pieniądze przeznaczyć na cele mieszkaniowe.

  - To będą bardzo drogie w utrzymaniu mieszkania. Czynsz miesięczny będzie dochodził do 800 złotych. Lokatorów z listy oczekujących na mieszkania komunalne nie stać na nie - mówi Mariusz Smoliński, rzecznik prasowy prezydenta Słupska.

  Magistrat szacuje, że w przetargu mieszkania uda się sprzedać przynajmniej po 3,5 tysiąca złotych za metr kwadratowy. W ten sposób zamierza zarobić co najmniej 2 miliony złotych.

  Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę nowych mieszkań lub adaptację na mieszkania komunalno-socjalne innych lokali. W ratuszu już powstaje projekt uchwały, który wejdzie w życie, jeśli zaakceptują go radni.

  Czy ten pomysł ma szansę na realizację?

  - Jeszcze nie wiem. Pierwszy raz słyszę o takim pomyśle. Radni muszą się z nim zapoznać i dopiero wtedy będziemy wypracowywać ostateczne stanowisko - twierdzi Zdzisław Sołowin, przewodniczący Rady Miejskiej w Słupsku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (8)

  Wszystkie komentarze (8) forum.gp24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Wideo ze Słupska

  Zdjęcia ze Słupska

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 poleca

  „Maluch na okładkę Głosu Miastka i Bytowa” Zobacz kandydatów!

  „Maluch na okładkę Głosu Miastka i Bytowa” Zobacz kandydatów!

  „Maluch na okładkę Głosu Słupska” Zobacz kandydatów!

  „Maluch na okładkę Głosu Słupska” Zobacz kandydatów!

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.gp24.pl!

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.gp24.pl!