Proboszcz Paweł Jochaniak odchodzi z kościoła mariackiego w...

  Proboszcz Paweł Jochaniak odchodzi z kościoła mariackiego w Słupsku

  Fot. Sławomir żabicki

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Ks. Paweł Jochaniak

  Ks. Paweł Jochaniak ©Fot. Sławomir żabicki

  Po 13 latach urzędowania funkcję proboszcza parafii NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku opuszcza ks. Paweł Jochaniak.
  Ks. Paweł Jochaniak

  Ks. Paweł Jochaniak ©Fot. Sławomir żabicki

  Od 1 sierpnia jego następcą będzie ks. Zbigniew Krawczyk, dotychczasowy proboszcz w Sarbinowie.

  Ksiądz Jochaniak nie otrzymał nowej placówki duszpasterskiej. - Nie chcę komentować swojego odejścia. Skoro biskup zdecydował o zmianie, do zmiany dojdzie - powiedział.

  - Nasz proboszcz nie lubi mówić o sobie. Po prostu chce podreperować zdrowie - uspokaja ks. Tomasz Jaskółka, wikariusz z parafii mariackiej. - Serdecznie zapraszam wszystkich w niedzielę na godzinę 13 do kościoła na uroczyste pożegnanie księdza.

  Ksiądz Jochaniak został proboszczem najważniejszego słupskiego kościoła w 1995 roku. Zasłynął jako inicjator odbudowy istniejącej do 1945 roku wieży świątyni. - Przez te 13 lat zrobił to, czego nikt przed nim od wojny nie odważył się dotknąć. Ale nie chce się tym chwalić - dodaje ks. Jaskółka.

  To kolejna znacząca zmiana w słupskim Kościele. Na początku lipca biskup wymienił już dwóch słupskich proboszczów - ks. Antoniego Tofila przeniósł do katedry w Koszalinie, a ks. Wacława Łukasza skierował do pracy w kurii biskupiej. Niedługo proboszczami zostaną też słupscy wikariusze ks. Andrzej Sagun i ks. Tomasz Jaskółka.

  Proboszczowie

  Ks. Paweł Jochaniak ma 60 lat. Księdzem został w 1975 roku. Przed objęciem parafii w Słupsku był przez 3 lata proboszczem w Ustce. Cichy, małomówny. Ma opinię dobrego gospodarza.

  Ks. Zbigniew Krawczyk, młodszy od niego o 10 lat, pochodzi z Koszalina. Od 23 lat jest księdzem. W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej odpowiada za sprawy ekonomiczne.

  Od 2002 roku jest proboszczem w położonej nad samym morzem parafii w Sarbinowie. Dał się poznać jako kapłan otwarty na potrzeby ludzi.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (7)

  Wszystkie komentarze (7) forum.gp24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Wideo ze Słupska

  Zdjęcia ze Słupska

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 poleca

  „Maluch na okładkę Głosu Miastka i Bytowa” Zobacz kandydatów!

  „Maluch na okładkę Głosu Miastka i Bytowa” Zobacz kandydatów!

  „Maluch na okładkę Głosu Słupska” Zobacz kandydatów!

  „Maluch na okładkę Głosu Słupska” Zobacz kandydatów!

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.gp24.pl!

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.gp24.pl!