Na Wojska Polskiego odnowią kamienice i ułożą nowe chodniki

  Na Wojska Polskiego odnowią kamienice i ułożą nowe chodniki

  Głos Pomorza/archiwum

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Ulica Wojska Polskiego

  Ulica Wojska Polskiego ©Głos Pomorza/archiwum

  Deptak w miejscu dotychczasowej ścieżki rowerowej lub nowoczesny plac zabaw dla dzieci, to tylko niektóre z pomysłów pojawiających w projekcie rewitalizacji ulicy Wojska Polskiego.
  Ulica Wojska Polskiego

  Ulica Wojska Polskiego ©Głos Pomorza/archiwum

  A zmian zapowiada się sporo.

  Po naszym artykule dotyczącym planowanych zmian przy ulicy Wojska Polskiego, skontaktowało się z nami wielu zaniepokojonych mieszkańców pobliskich kamienic.

  Lokatorów najbardziej przeraziło to, że w ramach rewitalizacji zostaną zburzone garaże i komórki, w których trzymają opał na zimę.

  - Nie uspokoiły mnie wyjaśnienia rzecznika prasowego prezydenta miasta, który powiedział, że zbudują nam nowe komórki - mówi pan Wiesław (nazwisko do wiadomości redakcji). - Domyślam się, że na nowe komórki będziemy musieli trochę poczekać. Niech ktoś nam powie, gdzie mamy trzymać opał, kiedy zburzą moją komórkę, a nie zdążą mi na czas wybudować nowej.

  Zdaniem Ryszarda Kwiatkowskiego, wiceprezydenta miasta Słupska, póki co, mieszkańcy ulicy mogą czuć się spokojni.

  - Na pewno nie dopuścimy do takiej sytuacji, żeby ktoś nie miał, gdzie trzymać swojego opału - wyjaśnia Ryszard Kwiatkowski. - Na razie podjęliśmy decyzje dotyczące remontu ulicy Wojska Polskiego od kamienicy numer jeden do jedenaście. Ale rozpoczęcie rewitalizacji budynków i podwórek, według naszych szacunków, rozpocznie się najwcześniej w połowie przyszłego roku, Chcemy na ten cel otrzymać jak najwięcej pieniędzy z funduszu unijnego.

  W planach odnowienia ulicy, jest renowacja pierwszych jedenastu kamienic oraz remont ich klatek schodowych. Reszta zostanie odnowiona w kolejnych latach.

  - Ciekawi nas reakcja lokatorów na pomysł, który nazwaliśmy roboczo "kulturalne podwórko" - dodaje Ryszard Kwiatkowski. - Chcemy aby podwórka przy ulicy, były bardziej atrakcyjne dla mieszkańców. Planujemy budowę świetlicy środowiskowej. Będzie też duży, nowy plac zabaw dla dzieci na placu graniczącym z ulicą Niedziałkowskiego. Zostanie rozbudowany teatr Rondo, a na podwórkach zostanie posadzone dużo więcej zieleni.
  Możliwe jednak, że już do końca tego roku, z podwórek ulicy znikną najbardziej szpetne elementy, czyli niektóre garaże oraz zaniedbane komórki. Także Zarząd Dróg Miejskich ma gotowy projekt rewitalizacji chodnika oraz jezdni.

  - Już można zobaczyć, jak będzie wyglądała ulica po remoncie - twierdzi Wiesław Kurtiak, dyrektor ZDM. - Będzie podobnie jak przy skrzyżowaniu z Sienkiewicza. Starą nawierzchnie zastąpią płyty oraz kostka bazaltowa i granitowa. Zniknie popękana mozaika z płyt chodnikowych.

  Najwięcej zmian przewidzianych jest w ciągu pieszo-jezdnym. W miejscu dotychczasowej drogi rowerowej, pojawi się estetyczny deptak z ławkami.
  Ścieżka rowerowa będzie przebiegać wzdłuż ulicy, przed klombami i kioskami Ruchu.

  - Przed kamienicami będzie drugi deptak dla pieszych, a pomiędzy nim a drogą rowerową, znajdzie się pas jezdny o ograniczonym ruchu, Będą nim mogli jeździć tylko dostawcy towarów do pobliskich sklepów - dodaje Wiesław Kurtiak. - O czterdzieści centymetrów zostanie też zwężona jezdnia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (21)

  Wszystkie komentarze (21) forum.gp24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Wideo ze Słupska

  Zdjęcia ze Słupska

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 poleca

  „Maluch na okładkę Głosu Miastka i Bytowa” Zobacz kandydatów!

  „Maluch na okładkę Głosu Miastka i Bytowa” Zobacz kandydatów!

  „Maluch na okładkę Głosu Słupska” Zobacz kandydatów!

  „Maluch na okładkę Głosu Słupska” Zobacz kandydatów!

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Konkurs. Do wygrania gadżety do biegania

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.gp24.pl!

  Rzetelnie, prawdziwie, mobilnie. Poznaj plus.gp24.pl!