Zmiany w nocnej opiece lekarskiej w Słupsku

Zmiany w nocnej opiece lekarskiej w Słupsku

Magdalena Olechnowicz

Głos Pomorza

Aktualizacja:

Głos Pomorza

Od 1 kwietnia nocna pomoc lekarska świadczona będzie w NZOZ Salus przy ul. Piłsudskiego.

Od 1 kwietnia nocna pomoc lekarska świadczona będzie w NZOZ Salus przy ul. Piłsudskiego. © Łukasz Capar

Od 1 kwietnia nocą lekarz przyjmie pacjentów w NZOZ Salus przy ul. Piłsudskiego zamiast w przychodni przy ul. Mochnackiego. Bez zmian pomoc będzie świadczona nocą w NZOZ Lekarz Domowy i NZOZ Kobylnica.
Od 1 kwietnia nocna pomoc lekarska świadczona będzie w NZOZ Salus przy ul. Piłsudskiego.

Od 1 kwietnia nocna pomoc lekarska świadczona będzie w NZOZ Salus przy ul. Piłsudskiego. © Łukasz Capar

Przypomnijmy, że od 1 marca zmieniły się przychodnie, w których pełnione są nocne i świąteczne dyżury lekarskie i pielęgniarskie w Słupsku. Konkurs na nocną i świąteczną opiekę zdrowotną wygrał NZOZ Salus w Słupsku, który podpisał umowę z NZOZ Lekarz Domowy i NZOZ Kobylnica. I tak po godzinie 18 nie przyjmie nas już lekarz przy ul. Tuwima, ani przy ul. 11 Listopada. W marcu pacjent chcąc uzyskać pomoc lekarską nocą, w weekendy i święta musiał udać się do jednej z trzech placówek: NZOZ Salus przy ul. Mochnackiego 1, NZOZ Lekarz Domowy przy ul. Kołłątaja 31 lub NZOZ Kobylnica przy ul. Głównej 54a.

Od kwietnia będzie jednak trochę inaczej.
- Wystąpiliśmy do NFZ o zgodę na przeniesienie punktu przy ulicy Mochnackiego 1 w Słupsku na ul. Piłsudskiego 2 i udało się. Od 1 kwietnia nocne świadczenia lekarskie i pielęgniarskie będą świadczone w przychodni przy ulicy Piłsudskiego - mówi Tadeusz Wardziak, dyrektor ds marketingu w Salusie.

To dobra wiadomość zwłaszcza dla pacjentów z osiedla Zatorze, bo będą mieli bliżej nocą do lekarza. Poza tym poradnia przy ul. Piłsudskiego jest większa i jest do niej lepszy dojazd. Ma też parking dla pacjentów, a na parterze znajduje się apteka.

Zmiana wyniknęła też stąd, że pacjenci niezbyt chętnie jeździli do poradni na ul. Mochnackiego.
- W weekend podczas jednej doby ostatniego weekendu na ul. Kołłątaja lekarz przyjął 110 pacjentów, a w przychodni na ul. Mochnackiego blisko o połowę mniej, bo 60. Najmniej pacjentów przyjęto w Kobylnicy - jedynie 28 - mówi Tadeusz Wardziak.

Kontakt
- NZOZ Centrum Zdrowia Salus, ul. Piłsudskiego 59 840 26 06 lub 841 37 63
- NZOZ Lekarz Domowy, ul. Kołłątaja 31 tel. 59 840 35 50 NZOZ Kobylnica, ul. Główna 54a tel. 59 842 90 49

Kiedy do lekarza nocą?
Przykładowe sytuacje uzasadniające skorzystanie ze świadczeń POZ w nocy i w dni wolne od pracy: zaostrzenie dolegliwości znanej choroby przewlekłej (np. kolejny napad astmy oskrzelowej z umiarkowaną dusznością), infekcja dróg oddechowych z wysoką gorączką, szczególnie u małych dzieci i ludzi w podeszłym wieku, bóle brzucha, nieustępujące mimo stosowania leków rozkurczowych, bóle głowy, nieustępujące mimo stosowania leków przeciwbólowych, biegunka lub wymioty, szczególnie u dzieci lub osób w podeszłym wieku, nagłe bóle kręgosłupa, stawów, kończyn itp., zaburzenia psychiczne (z wyjątkiem agresji lub dokonanej próby samobójczej - wtedy należy wezwać pogotowie ratunkowe).

Komentarze (12)

Wszystkie komentarze (12) forum.gp24.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

GP24 poleca

Wideo